VAS Privatizācijas aģentūra (PA) un maksātnespējīgās privatizējamās AS Latvijas nafta organizētajā uzņēmuma prezentācijā apmeklētāji interesējušies par uzņēmuma darbības finanšu rādītājiem, informē PA pārstāvis Guntis Kārkliņš.
Tāpat tika sniegta detalizēta informācija par plānoto izsoli. Informācija par MPAS Latvijas nafta privatizāciju un prezentāciju publicēta arī preses izdevumos, PA un Rīgas domes mājaslapās, kā arī nosūtīta nozares profesionālajām organizācijām - Degvielas tirgotāju un ražotāju asociācijai un Latvijas degvielas tirgotāju asociācijai.
Apstiprinātie MPAS Latvijas nafta privatizācijas noteikumi paredz pārdot izsolē vienā paketē 300 tūkstošus akcijas jeb 100% uzņēmuma pamatkapitāla, nosakot izsoles sākuma cenu 1 lats un paredzot pārņemt uzņēmuma saistības, kas uz 2012.gada 31.decembri bija 12,7 miljoni lati. Lielākie uzņēmuma kreditori ir Finanšu ministrija un Valsts ieņēmu dienests (VID).
MPAS Latvijas nafta ir izveidota 1991.gada 8.maijā. Sabiedrības vienīgais akcionārs ir valsts, un PA ir valstij piederošo akciju turētājs. Sabiedrības pamatkapitāls ir 300 tūkstoši latu. Vienas akcijas nominālvērtība - 1 lats. Ar Rīgas apgabaltiesas 2000.gada 19.oktobra spriedumu MPAS Latvijas nafta tika pasludināta par maksātnespējīgu no 2000.gada 4.oktobra.
Uzņēmuma aktīvi, ieskaitot degvielas uzpildes stacijas visos Latvijas reģionos, naftas bāzes, u.c. aktīvus, maksātnespējas procesa laikā ir iznomāti SIA East West Transit (nomas līguma termiņš 2026.gada oktobris), kas lieto arī preču zīmi Latvijas nafta. MPAS Latvijas nafta degvielas tirdzniecību neveic.
Dalībai izsolē pretendentam ir jāiemaksā drošības nauda 178 320 latu apmērā un 100 latu izsoles dalības maksa. Konsultējoties ar degvielas tirdzniecības un ražošanas nozares profesionālajām organizācijām un Ekonomikas ministriju PA ir pretendentiem noteikusi kvalifikācijas prasības, kas paredz 5 un vairāk gadu pieredzi degvielas mazumtirdzniecības un/vai degvielas vairumtirdzniecības nozarē Latvijā, uzņēmumam ir jābūt ar labu reputāciju, kā arī tā apgrozījumam Latvijas teritorijā pēdējos trīs finanšu gados ir jābūt ne mazākam par 12 miljoniem latu. Saskaņā ar likumu valsts īpašuma objektu nevar privatizēt pircēji ar nodokļu parādiem.