Šobrīd VAS «Latvijas valsts ceļi» atjaunošanas projekts ceļa posmam gar bijušo restorānu «Sēnīte» paredz nojaukt esošo automašīnu stāvvietas kabatu pret Sēnītes kulinārijas ēkas daļu, tādējādi nogriežot automašīnu un gājēju piekļuvi Sēnītei, liecina Liepkalnu paziņojums Facebook.
2016.gada 25.oktobrī, kafejnīcai – restorānam «Sēnīte», kurš atrodas Inčukalna novadā, tika piešķirts kultūrvēsturiskā pieminekļa statuss. Sēnīte atrodas pie viena no galvenajiem valsts autoceļiem Vidzemes pusē.
«Jau sākotnēji SIA «Liepkalni» ieskatā restorāna «Sēnīte» lielākā vērtība ir tā vēsture un kultūras pieminekļa statuss. Tomēr, lai šo objektu būtu iespējams atbilstoši attīstīt mūsdienu prasībām un saglabāt vēsturiskās piekļuves iespējas, nepietiek tikai ar mūsu vēlmi šajā graustā atkal ieviest dzīvību, bet ir arī nepieciešams valsts institūciju atbalsts, lai šis kultūrvēsturiskais piemineklis spētu atgūt tā iepriekšējo izskatu,» teikts paziņojumā.
Šobrīd VAS «Latvijas valsts ceļi» atjaunošanas projekts ceļa posmam gar bijušo restorānu «Sēnīte», paredz nojaukt esošo automašīnu stāvvietas «kabatu» pret «Sēnītes» kulinārijas ēkas daļu. Vēl projekts arī neparedz nekādu celiņu vai kādu cita veida piekļuvi pircējiem un apmeklētājiem, lai nokļūtu saglabājamā ēkas ieejas daļā, norāda Liepkalni.
Līdz ar šīm izmaiņām rodas situācija, ka automašīnām braucot gar «Sēnītes» kulinārijas ēkas fasādes daļu - fasādi, kurai pieminekļa statuss paredz ieejas durvis, nebūs iespējams apstāties un apmeklēt šo objektu.
«Esošo «Sēnītes» īpašnieku uzdevumā ceļu projektēšanas uzņēmums ir izstrādājis papildus projektu, kuram ir jāparedz iespēja nākamajam «Sēnītes» atjaunotājam izbūvēt ērtu piekļuvi. Šis projekts iekļauj «kabatas» izbūvi pie «Sēnītes» kulinārijas veikala ieejas durvīm. Visas darbības ir rezultējušās ar VAS «Latvijas valsts ceļi» speciālistu un ceļu drošības auditoru norādi, ka iecere izbūvēt apstāšanās stāvlaukumu, jeb «kabatu», ir likumdošanas normām neatbilstoša un nav akceptējama. Līdz ar šādu atzinumu, klientu un apmeklētāju nokļūšana līdz ieejai ēkā kļūst gan apgrūtinoša, gan nepraktiska, un tas kļūst par pamatu mūsu ieceres apturēšanai,» paziņojumā norāda Liepkalnu pārstāvji.
«Lai arī kā, neskatoties uz visu esam gatavi meklēt vēl citus risinājumus. Galvenais priekšnoteikums ir saglabāt piekļuvi ēkas daļai, kurai ir arī kultūras pieminekļa statuss, bet pašreizējā projektā galvenā ceļa norobežojums ar ēku paredz, ka tā ir vienkārša ceļa mala ar grants segumu, tātad, arī pat gājējiem nav paredzēta piekļuve ēkai. Bez cīņas nav uzvaras! Kopā domājam - kā tālāk? Ja ne «Sēnīte», tad cits projekts, bet akciju sabiedrība taps,» sacīts uzņēmuma paziņojumā.