Lasītāji Kalifornijā iesnieguši kolektīvo prasību tiesā, sūdzoties, ka, iegādājoties bijušā ASV profesionālā šosejas riteņbraucēja Lensa Ārmstronga autobiogrāfijas, ir apkrāpti, vēsta Businessweek.
Uzzinājuši, ka Ārmstrongs, neskatoties uz gadiem ilgiem noliegumiem, patiesībā tomēr lietojis neatļautus preparātus, lai uzvarētu Tour de France, prasītāji tagad grib iegūt 5 miljonus ASV dolāru, no kuriem lielākā daļa neapšaubāmi nonāktu pie advokātiem. Lasot grāmatu It’s Not About the Bike: My Journey Back to Life, prasītāji esot rēķinājušies, ka tur rakstīta simtprocentīga taisnība, jo slavenību autobiogrāfijas pazīstamas ar savu faktisko precizitāti.
Kā raksta Businessweek, daži cilvēki vienkārši izmestu šo grāmatu, 20 dolāru pirkuma cenu norakstītu kā zaudējumus un dzīvotu tālāk. Taču citi, kuri sevi dēvē par upuriem, grib kompensāciju. Precīzāk, viņu advokāti cer, ka no izdevējiem izdosies iegūt prāvu naudas summu. Šī lieta atspoguļojot neparasti plašo patērētāju aizsardzības mehānismu Kalifornijā.
Janvārī iesniegtajā prasībā lasītāji vēršas gan pret velosipēdistu personīgi, gan pret Penguin Group, kas izdeva It’s Not About the Bike 2001. gadā, un Random House, kas 2003. gadā izdeva Ārmstrongu slavējošo grāmatu Every Second Counts. Ārmstronga advokāts gan noliedzis prasības būtību: «Nedaudzie paragrāfi, kuros Lenss noliedz aizliegto preparātu lietošanu, nepārvērš grāmatas, kurās aprakstīta visa viņa dzīve, par daiļliteratūru.»
Kevins Rodijs, advokāts, kurš iesniedzis prasību, savukārt sacījis: «Prasība pret izdevējiem ir balstīta uz to, ka kaut kādā mērā viņi zināja vai viņiem vajadzēja zināt, ka grāmatas ir meli.»
Jāatgādina, ka Lenss Ārmstrongs ir vienīgais septiņkārtējais Tour de France uzvarētājs. Viņa panākumus aizēnoja dopinga skandāls un atzīšanās neatļautu preparātu lietošanā.