Nopietnākās Baltijas jūras vides problēmas ir atkritumi, kaitējums jūras dzīvnieku un augu valstīm, nopietnu naftas noplūžu iespējas, smagie metāli un citas bīstamas vielas, kā arī ūdens ziedēšana liecina BalticSurvey aptauja par Baltijas jūru.
Aptaujātie iedzīvotāji Baltijas jūras vides stāvokli novērtējuši kā vidēju. Atbildot par savu gatavību iesaistīties pasākumos, kuru mērķis ir uzlabot Baltijas jūras vidi, Latvijas iedzīvotāji ir ļoti pasīvi. Tikai 17% no respondentiem uzskata, ka spēj sniegt savu ieguldījumu jūras vides uzlabošanā, un nedaudz vairāk nekā 20% šobrīd finansiāli atbalsta šādus pasākumus. Turpretim Zviedrijā šādus pasākumus atbalsta vairāk kā puse no visiem iedzīvotājiem.
Aptaujas rezultāti liecina, ka visbiežāk Baltijas jūru apmeklē dāņi, somi un zviedri. Daudzi ir norūpējušies par Baltijas jūras vides stāvokli. Visvairāk norūpējušies ir somi, cilvēki no Igaunijas un Krievijas piejūras reģiona, kā arī zviedri. Visās valstīs, izņemot divas, Baltijas jūras vide tiek uzskatīta par vienu no trim svarīgākajām nacionālās vides problēmām.
Vairākums uzskata, ka jāmaksā piesārņotājiem, un nodevu palielināšana par piesārņojuma emisijām privātpersonām un uzņēmumiem, ir pieņemams veids, kā gūt finansējumu Baltijas jūras vides uzlabošanai.
Polijā, Vācijā un Lietuvā par Baltijas jūras vidi norūpējušies ir 37% līdz 47% respondentu. Dānijā, Latvijā, Zviedrijā, Igaunijā, Krievijas piejūras reģionos un Somijā tie ir 53% līdz 77%. Visās valstīs, izņemot Poliju un Zviedriju, vairākums respondentu nepiekrita apgalvojumam, ka paši personīgi spēj ietekmēt Baltijas jūras vidi.
Visās valstīs lielākā daļa respondentu uzskatīja, ka ir svarīgi, lai valsts notekūdeņu apsaimniekotāji, zvejnieku saimniecības, rūpniecības uzņēmumi, jūras transporta uzņēmumi un ostu pārvaldes veic pasākumus, kas uzlabotu Baltijas jūras vidi.
Saskaņā ar BalticSurvey aptauju, aptuveni 87% no pieaugušajiem iedzīvotājiem Latvijā ir vismaz vienu reizi apmeklējuši Baltijas jūru ar mērķi atpūsties.