A/S Enerģētika un ūdens transports (EUT) pamatkapitālu divu mēnešu laikā nolemts palielināt par 50%.
Par to lēmuši uzņēmuma akcionāri, kas arī apstiprināja Daugavas baseina ekonomiskās attīstības stratēģiju, ko izstrādājis ekonomists Uldis Osis.
Ekonomista izstrādātās AS EUT biznesa koncepcijas pamatā ir Daugavas baseina ekonomiskā attīstība, īstenojot šajā teritorijā dažādu nozaru biznesa projektus. Daugavas baseins kā investīciju bāze izvēlēts ar elektrostaciju būvniecību un iespējamo Daugavas kuģu ceļa izveidošanu perspektīvā. Jau šobrīd Daugavas baseina robežās izvietojušies tādi ekonomiskie centri kā Rīga, Jēkabpils, Daugavpils u.c. Abās Daugavas pusēs nesenās Latvijā veiktās novadu reformas rezultātā, panākta lielāka pašvaldību resursu koncentrācija, kas ļaus īstenot arī apjomīgākus publiskos projektus, kā arī sniegt plašāku atbalstu uzņēmējdarbībai. Savukārt ap Rīgu ir izveidojies un turpina attīstīties Rīgas ekonomiskais reģions, kas ietver ekonomiski spēcīgākos Latvijas novadus.
Pēc EUT iniciatīvas Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas (SVK) piektajā sēdē, kas notika š.g., 14. un 15.oktobrī Liepājā, Latvijas un Baltkrievijas puses vienojās veidot darba grupu ar mērķi padziļināti izpētīt Daugavas- Dņepras baseina ilgtermiņa attīstības – enerģētikas un ūdens transporta, kā arī reģionālās infrastruktūras attīstīšanas iespējas. Plānots, ka pirmā darba grupa tiks sasaukta nākamā gada sākumā. EUT vadības komanda jau uzsākusi pārrunas ar dažādām sabiedriskajām organizācijām un Daugavas krastā esošo novadu pašvaldībām, lai informētu par projektu, skaidrotu ieguvumus un gūtu atbalstu projekta idejas realizēšanai. Komanda patiesi cer, ka ar savu rīcību iedvesmos un dos stimulu arī citiem uzņēmējiem piedalīties Latvijas valsts ekonomikas attīstības stiprināšanā.
Tādēļ EUT dibinātāji, kā nākotnes vīziju saredz Daugavas baseina apsaimniekošanas uzsākšana mūsdienu līmenī, izmantojot arī daudzu valstu vairāku gadsimtu vēsturisko pieredzi.
Jau ziņots, ka akciju sabiedrības mērķis būs attīstīt Daugavas upes baseinu (Daugava ar citu upju pietekām), saudzīgi izmantojot Daugavas ekonomisko potenciālu, tai skaitā enerģētiskās, transporta un citas iespējas, kā arī saglabājot tās unikālo vidi.