Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uģis Leimanis un Jānis Drobiševskis, aplikācijas Fitster izveidotāji, ikdienā visai daudz laika pavada pie datora un ar laiku ir sapratuši, ka mugura un citas ķermeņa daļas par to nemaz nepriecājas, turklāt ar laiku zūd produktivitāte.

Aplikācijas ideja ir aptuveni pusotru gadu veca, savukārt skaidrība par to, ka, strādājot pie datora, regulāri nepieciešams izkustēties, bijusi jau senāk. «Neskatoties uz to, ka tiek daudz vingrots, tik un tā sēdēt pie datora ir nogurdinoši. Sapratām, ka kaut kas lietas labā ir jādara,» saka Jānis. Viņš raksturo mūsdienu sabiedrību – pa dienu sēž pie datora, tad – mājās pie televizora, plus regulāra mobilo telefonu «spaidīšana». Viņaprāt, sēdēšana pie datora ir viena no lielākajām šī gadsimta problēmām, ko sabiedrība līdz galam neapzinās. «Pēc 40 minūšu sēdēšanas fizioloģiskie procesi pasliktinās – ne velti skolās stundas ilgst 40 minūtes,» spriež Jānis.

Lai arī darba drošības noteikumos teikts, ka ik pa laikam nepieciešama pauze, lai izstaipītos, pastaigātos un atpūtinātu acis, liela daļa cilvēku to nedara. «Ļoti daudzi zina, ka ir jāvingro, zina, ka Youtube var atrast vingrošanas video, paši ir ļoti gudri, bet reāli disciplīna beidzas otrajā dienā. Tāpat mums – atradām daudzus interesantus vingrojumus, bet sapratām, ka ļoti svarīgs elements ir ārējais grūdiens, kas atgādina, ka jāpavingro – tāds kā treneris,» saka Uģis. Tāpēc viņi izlēma, ka nepieciešama aplikācija, kas ik pēc noteikta laika mudina vingrot. Sadarbībā ar Latvijas Olimpiskās vienības fizioterapeitiem izstrādāti vingrojumi, kas paredzēti cilvēkiem, kam ir darbs birojā – lai nav vajadzīgas hanteles un cits papildaprīkojums.

Jānis teic, ka vingrojumi izstrādāti, lai maksimāli aptvertu visas nepieciešamās muskuļu grupas un padarītu ikdienu produktīvāku. «Tur tā lieta – daudziem šķiet, ka muskuļi nepieciešami tikai sportošanai, bet, ja ir labs tonuss muskuļos, uzlabojas garastāvoklis, darbaspējas un ir labāka asinsapgāde. Dalailama ir teicis, ka cilvēki visu mūžu bendē savu veselību, lai nopelnītu naudu, un mūža beigās iztērē to, lai atgūtu. Sapratām, ka risinājums vienai no lielākajām 21. gadsimta problēmām – sēdošam dzīvesveidam – ir regulāras pauzes, respektīvi, sākt domāt par savu veselību ikdienā, nevis pensijā,» viņš uzsver.

«Sapratām, ka programmas veiksmes pamats lielā mērā būs tas, cik tā būs oriģināla un kā vizuāli piesaistīs cilvēkus. Sākām meklēt ilustratoru, bet tas nebija viegli,» saka Jānis. Rezultātā aplikācijas ilustrācijas zīmēja ilustratore no Dānijas. Līdzīgi tāls ceļš bija jāmēro, lai atrastu programmētājus. Sākotnēji šos speciālistus meklēja Latvijā, bet šeit tirgus ir neliels un labākie programmētāji ir «izķerti» – lai viņus ieinteresētu, nepieciešamas lielas investīcijas. Saprotot, ka dzimtenē tos neizdosies atrast, viņi iedomājās par Ķīnu, taču arī tur neveicās un tie bija vien lieki izdevumi. Galu galā puiši atrada programmētājus Ukrainā. Lai arī Ukraina neasociējas ar IT lielvalsti, šīs zemes programmētājiem izdevās sagraut viņu priekšstatus kā kāršu namiņu.

Programma pieejama gan par velti, gan par maksu. Bez maksas iegūst programmu ar septiņiem vingrojumiem, par maksu, kas ir 3.99 dolāri mēnesī, vairāk nekā 30 vingrojumus. «Dažus no tiem var izmantot arī lai savaldzinātu blakus sēdošos kolēģus,» joko Jānis. Vaicāti, kādam iemeslam jābūt, lai cilvēks būtu ar mieru maksāt par šo aplikāciju, Uģis saka, ka jābūt apziņai, ka cilvēka ķermenis ir radīts kustībām. «Pozitīvi ir tas, ka pēdējos gados cilvēki apzinās, ka jākustas, jāvingro, jāseko līdzi tam, ko un kā ēd. Potenciāls ir diezgan liels,» viņš uzskata. Cik viņi ir meklējuši internetā, nekā līdzīga neesot.

Visu rakstu lasiet jaunākajā laikraksta Dienas Bizness numurā!

Komentāri

Pievienot komentāru