Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmuma Lightguide medicīnisko izstrādājumu ražošanas telpās Līvānos augstās tehnoloģijas satiekas ar augstas kvalitātes dizainu. To interjers ieguvis starptautisko, prestižo Red Dot Design Award 2024 dizaina balvu kategorijā Spatial Communication jeb “Telpas komunikācija”.

Lai atzīmētu radošumu un izcilību dizainā, 1. novembrī svinīgā Red Dot Design Award 2024 apbalvošanas ceremonijā Konzerthaus Berlīnē pulcējās viesi no 30 pasaules valstīm. Viņu vidū — pārstāvji no Latvijas, jo medicīnisko izstrādājumu ražotnes Lighthouse interjera dizains kļuvis par vienu no šīgada uzvarētājiem. Godalgotais darbs ir Latvijas dizaina biroja H2E (Ingūna Elere, Mārtiņš Vītols), arhitektu biroja Mindaro Arch (Antra Saknīte) sadarbības rezultāts. Ceremonijā piedalījās arī projekta pasūtītājs — Lighthguide vadītājs Daumants Pfafrods, kura izveidotais optiskās šķiedras ražošanas uzņēmums Lightguide šonedēļ svin 20 gadu jubileju.

Kopdarbā starp Mindaro Arch un H2E bijusī noliktava pārvērsta par mūsdienīgu darba telpu, vienlaikus izveidojot arī jaunu uzņēmuma Lightguide vizuālo kodu un iekštelpu navigācijas dizainu. Jauno ražošanas telpu platība ir vairāk nekā 5300 m² platībā, no kuriem tīrtelpas veido ap 2000 m².

“Labi dizainēta darba vieta veicina produktivitāti, un ir viens no galvenajiem talantu piesaistes un spēcīga biznesa instrumentiem. Telpu dizains ir uzņēmuma kultūras un zīmola fiziska manifestācija. Mēs esam gandarīti un saviļņoti par starptautiskās žūrijas novērtējumu, un ļoti pateicīgi klientam Lighthguide, kas ar savu piemēru iedvesmo neapstāties pie sasniegtā,” tā Ingūna Elere, dizaina biroja H2E līdzdibinātāja un vadošā dizainere.

Lightguide interjera dizaina koncepcijas pamatā ir funkcijas, krāsas un gaismas mijiedarbība. Gaisma simbolizē dzīvību un cerību, ko veselības aprūpē sniedz ražotnes darba rezultāts. Krāsa iezīmē telpu funkcijas un palīdz tajās orientēties, ienes uzmundrinājumu, vitalitāti un enerģiju ikdienas darbā, kas no komandas prasa izcilas fokusēšanās spējas. Ražošanas procesiem jārit maksimāli tīrā, ārējās vides, putekļu, mikrobu, temperatūras un mitruma svārstību neietekmētā telpā jeb tīrtelpā. Ierasti tādās ir ievērots “baltais standarts” — baltas telpas ar gludām, viegli tīrāmām virsmām. Lightguide izceļas ar, dizaineru vārdiem, telpu “vitaminizēšanu” jeb efektīgu ģeometriju un košām krāsām.

Oktobrī H2E un Mindaro Arch par Lightguide interjera dizainu saņēma īpašo atzinību arī starptautiskā konkursa Architecture MasterPrize interjera dizaina kategorijā.

Red Dot Design Award balva, kuru kopš 1955. gada katru gadu piešķir Vestfālenes Dizaina centrs Vācijā, ir viens no pasaulē prestižākajiem dizaina konkursiem. Tajā tiek vērtēti produkti, zīmoli un komunikācijas projekti. Dizaina birojs H2E Red Dot balvu saņem jau trešo reizi, iepriekš šo nozīmīgo apbalvojumu iegūstot 2016. gadā par izstādi “10 lietu stāsti par cilvēku un varu” Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam un izstādi “Informācija”, kuras pasūtītājs bija LR Kultūras ministrija.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latgales speciālās ekonomiskās zonas (Latgales SEZ) pārvalde 20.decembrī noslēgusi visu laiku apjomīgāko investīciju projektu ar Līvānos esošo augsto tehnoloģiju uzņēmumu SIA “Light Guide Optics International”.

SIA “Light Guide Optics International” investīciju projektu īstenošanai Latgales SEZ teritorijā plāno veikt ieguldījumus 33 milj. eiro apmērā, kopumā paredzot izveidot vismaz 35 jaunas darba vietas.

Uzņēmumā līdz 2030. gadam tiks realizēts apjomīgs investīciju projekts “Optisko šķiedru ražošanas jaudu palielināšana” EUR 33 000 000 apmērā. Tā mērķis ir optisko šķiedru ražošanas jaudu palielināšana, uzbūvējot jaunu ražošanas ēku blakus esošajām uzņēmuma ēkām, kā arī iegādājoties un uzstādot jaunus papildus optisko šķiedru vilkšanas torņus. Tiek prognozēts, ka tuvāko gadu laikā pieprasījums pēc uzņēmuma ražotajiem produktiem turpinās strauji pieaugt, īpaši pēc tā jaunajiem produktiem - medicīnas katetriem, jo aizvien vairāk asinsvadu ārstniecības procedūras visā pasaulē tiek veiktas ar šo jauno tehnoloģiju tās labo rezultātu dēļ.

Komentāri

Pievienot komentāru