Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties restorāna Kabuki virtuvē, apskatot suši pagatavošanas procesu.
Suši gatavošanas pimssākumi meklējami Dienvidaustrumāzijā 4.gadsimtā pims mūsu ēras, tomēr tie nebija tādi suši, kādus tos zinām tagad, stāsta SVP un partneri restorānu grupas Mārketinga daļas vadītāja Sintija Grieze.
Kā tie tika gatavoti? Vienā no variantiem - iztīrīta un izķidāta zivs tika likta vairākās kārtās, tad apbērta ar sāli un likta zem akmens preses. Pēc vairākām nedēļām akmeņi tika noņemti un zivs uz vairākiem mēnešiem tika atstāta noturēties. Tikai pēc tā visa zivs skaitījās gatava un ēdama.
Savukārt Eiropā suši kļuva populāri 20.gadsimta beigās, kad suši parādījās tādi, kādus mēs tos zinām tagad.
Kabuki restorānu tīkls Latvijā pastāv jau no 1999.gada un šajā uzņēmumā ietilpst ne tikai japāņu restorāni Kabuki, bet arī japāņu restorāns Sumo, restorāns DaDa, japāņu restorāni Shogun un ēdienu piegāde Kabuki Express.
Kā novērojuši uzņēmuma pārstāvji, klientu iecienītākie ir klasiskie suši - Sake Avocado Maki ar lasi un avokado, Philadelphia Maki – suši ar lasi, avokado, gurķi un sieru Filadelfija.
Kā top suši, iespējams aplūkot galerijā augstāk!
#1/25
Suši pagatavošanai vislabāk izvēlēties cietākus rīsus vai rīsus, kas konkrēti domāti suši pagatavošanai. Speciālizētie rīsi ir smalkāki, apaļāki un daudz labāk salīp, gatavojot suši. Uzvārītos rīsus vienmērīgi aplej ar jau gatavu rīsu etiķi, un tad ar viļņveida kustībām apmaisa ar koka lāpstiņu. Atdzesē rīsus līdz istabas temperatūrai.
#2/25
Avokado nomizo un sagriež daiviņās. Vienai porcijai būs nepieciešami 15 grami avokado.
#3/25
Vienai suši porcijai nepieciešami 50 grami svaiga laša filejas, kas sagriezta strēmelītēs.
#4/25
Vienai suši porcijai būs nepieciešami 90 grami novārītu rīsu un 2/3 no nori lapas.
#5/25
Uz nori lapas izvieto suši rīsus, atstājot augšējo malu nenoklātu ar rīsiem.
#8/25
Tad sāk rullēt bambusa paklājiņu no tuvākās malas, lai nori lapa tiktu ierullēta iekšā, uzreiz piedodot suši vēlamo formu – šajā reizē lāses formu. Ar pirkstiem pietura pildījumu tā, lai tas paliktu savā vietā. Sarullē pēc iespējas ciešāk un vienmērīgāk. Augšējo malu, kas netika noklāta ar rīsiem, saslapina ar ūdeni un aizrullē suši līdz galam ciet.
#11/25
Sagriež suši rollu uz pusēm un abas puses novieto vienu otrai blakus un tad sagriež 3 vai 4 daļās, atkarībā no rolla lieluma.
#13/25
Philadelphia Maki suši pagatavo līdzīgi, taču ir dažas atšķirības. Uz nori lapas izvieto suši rīsus, atstājot augšējo malu nenoklātu ar rīsiem. 1 porcijai nepieciešami 90 g novārītu rīsu un 2/3 no nori lapas.
#14/25
Apgriež nori lapu otrādi tā, lai rīsi būtu uz leju un ar rīsiem nenoklātā mala atrastos lejā. 1 porcijai būs nepieciešams 30 g siera Filadelfija.
#15/25
Gurķi nomizo un sagriež strēmelītēs. Vienai porcijai nepieciešami 15 grami gurķa.
#16/25
Vienai porcijai nepieciešami 50 grami svaiga laša filejas, kas sagriezta šķēlītēs.
#17/25
Nori lapai pa vidu paralēli sieram Filadelfija izvieto arī gurķa strēmelītes.
#18/25
Izvieto arī avokado daiviņas paralēli gurķim un sieram Filadelfija. 1 porcijai būs nepieciešams 15 g avokado.
#19/25
Sāk rullēt bambusa paklājiņu no tuvākās malas, lai nori lapa tiktu ierullēta iekšā, uzreiz piedodot suši vēlamo formu. Tad ar pirkstiem pietur pildījumu tā, lai tas paliktu savā vietā.
#22/25
Pēc laša uzlikšanas suši rullīti vēlreiz satin bambusa paklājiņā, lai lasis turētos pie rīsiem.
#23/25
Tad sagriež suši rollu uz pusēm un abas puses novieto vienu otrai blakus un tad sagriež vai nu 3 vai 4 daļās, atkarībā no rolla lieluma. Tad Philadelphia Maki ir gatavs.