Šonedēļ rubrikā «Kā top?» portāls Db.lv piedāvā ielūkoties, kā top kosmētikas uzņēmuma Silmachy Remedies jaunākais produkts - šobrīd arvien lielāku popularitāti iemantojušās šampūnziepes.
«Tās ir lielisks veids, kā savā ikdienā samazināt plastmasas patēriņu, jo šampūnziepes pieejamas papīra iepakojumā vai vispār bez iepakojuma. Šādā formātā tās arī ērti ņemt līdz ceļojot,» skaidro Silmachy Remedies īpašniece Marta Šulce. Viņa gan piebilst, ka ar ziepēm šim produktam nav lielas saistības, jo, atšķirībā no ziepēm, šampūnziepju bāzē netiek izmantoti sārmi vai gatavās ziepju masas.
Šampūnziepes sastāva ziņā ir līdzīgas dabīgajiem, šķidrajiem šampūniem, kuru pH līmenis ir no 5,5 līdz 6. Atšķirība tā, ka šampūnziepes teju nesatur ūdeni, bet šķidrajā šampūnā ūdens mēdz būt līdz pat 85%.
Kā top Silmachy Remedies šampūnziepes, skatieties galerijā!
#2/16
Iesver sausās aktīvās mazgājošās vielas jeb surfaktantus – nātrija kokoizoiletionātu un kokosulfātu. M. Šulce uzsver, ka tās abas ir dabīgas izcelsmes vielas, bet iegūtas pārstrādes procesā no kokosriekstiem.
#3/16
Tiem pievieno kokosriekstu betaīnu, kuru iegūst no apstrādātas kokosriekstu eļļas. Tam šampūnos ir labas mazgājošas, putojošas īpašības.
#5/16
Atsevišķi nosver kondicionējošas vielas – distearoiletildimonija hlorīdu un cetearilspirtu, tie piešķir matiem zīdainuma sajūtu.
#7/16
Abas aktīvās mazgājošas vielas karsē mērenā karstumā ik pa laikam apmaisot.
#8/16
Kad virsmaktīvās un kondicionējošās vielas izkusušas, vispirms pie kondicionējošām vielām pievieno kokosriekstu eļļu. Tad pakāpeniski virsmaktīvajās vielās iemaisa kondicionējošo vielu masu.
#9/16
Baltos mālus sajauc ar nelielu daudzumu ūdens un iemaisa topošo šampūnziepju masā. Māli padara ziepes slidenākas un tās top ērtāk lietojamas.
#10/16
Pievieno Indijas ērkšķogu pulveri, kas stiprina matu saknes un darbojas arī viegli kondicionējoši. M. Šulcei ir plāns šo sastāvdaļu aizvietot ar ko latviskāku, piemēram, nātru pulveri.
#11/16
Pievieno pienskābi, kas regulē ādas PH līmeni un nodrošina efektīvāku konservanta iedarbību.
#12/16
Pievieno konservantu kālija sorbātu, kas būtībā ir pīlādžskābe savienota ar kālija sāļiem, kā arī nātrija benzoātu, kas ir benzoīnskābes nātrija sāls un to bieži izmanto arī pārtikas konservēšanā.
#13/16
Kad masa atdzisusi zem 50 grādiem, pievieno pantenolu un auzu proteīnu. Tie mīkstina matus, uzlabo elastību un rada zīdainu sajūtu. Vēl pievieno kokoglikozīdu, kas arī darbojas kondicionējoši.
#14/16
Kad masa ir atdzisusi zem 40 grādiem, pievieno ēteriskās eļļas.
#15/16
Šampūnsziepju masu nosver 70 gramu porcijās un sapresē formiņās.
#16/16
Vispirms tās sastindzina saldētavā uz 15 minūtēm un pēc tam ļauj septiņas diennaktis dabīgi izžūt istabas temperatūrā. Šampūnziepes iesaiņo un tās ir gatavas doties uz veikaliem. Šis produkts ir iecienīts beziepakojuma veikalos un daļā no tām to var iegādāties arī bez iepakojuma.