Šajā piektdienā portāls db.lv ciemojas koka moduļu māju izgatavotāja SIA Vudis ražotnē Olainē.
SIA Vudis dibināts 2011. gadā, uzņēmums pa īstam sāka strādāt 2013.gadā, kad izgatavoja pirmo prototipa māju, stāsta kompānijas līdzīpašnieks Miks Lukstiņš. «Sākums bija ļoti lēns, jo ar maziem resursiem daudz eksperimentējām un pirmos gadus lielākoties strādājām ar nelieliem individuāliem pasūtījumiem,» viņš raksturo biznesa pirmsākumus. Ideja par moduļu māju ražošanu radās, jo viens no uzņēmuma dibinātājiem, M. Lukstiņa sievastēvs un SIA Vudis līdzīpašnieks Oskars Kristapsons, jau vairāk nekā 10 gadus nodarbojās ar līdzīgu biznesu, tikai iepriekšējā uzņēmumā vairāk centās saražot lētākus, ļoti vienkāršus produktus, piemēram, celtniecības vagonus.
Tad abiem kopīgi radusies doma, ka šo pašu produktu var ietērpt augstākas pievienotās vērtības ietvarā, un, ražojot to teicamā kvalitātē, piedāvāt kā premium segmenta brīvdienu māju.
Sīkāk par uzņēmuma panākumiem iespējams izlasīt ceturtdienas, 13.oktobra, laikrakstā Dienas Bizness. Galerijā augstāk iespējams aplūkot, kā top moduļu mājas!
#1/35
Kompānijas ražotne. Kompānijas īpašnieki visu attīstījuši saviem spēkiem un resursiem bez liela finansējuma piesaistes, līdz ar to ražošanas telpas ir vienkāršas. Uzņēmums šobrīd meklē jaunas telpas, kas būtu piemērotākas ražošanas līnijas izvietošanai, tādēļ arī nekādas lielākas investīcijas esošajās telpās neveic.
#3/35
Mājas interjera risinājumā dažādās versijās tiek izmantots finieris, koks un citi materiāli.
#4/35
Sākotnēji klients atnāk uz uzņēmumu ar savām vēlmēm vai kompānija piedāvā savu dizainu.
#10/35
Ārējai un iekšējai apdarei materiāli var būt dažādi, līdzīgi kā klasiskā celtniecībā, skaidro uzņēmuma pārstāvji. Taču pamatā arī fasādē cenšamies izmantot koka apdari, taču iespējami arī metāla vai kompozītmateriālu paneļi, arī iekšējai apdarei var izmantot gan koka vai finiera risinājumus, gan reģipsi (ko gan neiesaka)
#16/35
«Esam ražojuši gan noliktavas, gan sargu māju pilsētas parkā, gan tirdzniecības telpas. Nākotnē gan esam iecerējuši eksporta tirgū atrast partnerus, kas ir nekustamo īpašumu attīstītāji vai uzņēmumi, kas specializējas mazu brīvdienu māju tirgošanā. Eksportējot ir būtiski atrast vienu lielāku un stabilāku partneri, kas var nodrošināt ražošanai vairāku līdzīgu vai vienādu māju projektus,» secinājis M. Lukstiņš.
#17/35
M. Lukstiņš uzsver, ka izaicinājums ir atrast savu pareizo izmēru ražošanas jaudām. «Ir vairāki potenciālie projekti, kurus nevaram apkalpot, jo viņiem īsā laikā nepieciešamas 100 moduļu mājas. Tajā pat laikā šajā biznesā gandrīz visiem ražotājiem ir īsākas vai garākas dīkstāves un ražotnei ar jaudu vairāki desmiti moduļu mēnesī katras dīkstāves izmaksas ir ļoti dārgas,» skaidro līdzīpašnieks.
#29/35
Klasiskā dizaina brīvdienu moduļu ēku platība nepārsniedz 25 kvadrātmetrus