Šajā piektdienā portāls db.lv viesojas SIA Žogu fabrika, kur tiek izgatavoti 3D paneļu žogi.
Kā stāsta SIA Žogu fabrika valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Gorņevs, SIA Žogu fabrika dibināta 2009. gadā, piecu gadu laikā kļūstot par vadošo žogu ražotāju Baltijā. Uzņēmumā patlaban nodarbināti vairāk nekā 20 darbinieku. SIA Žogu fabrika ir pirmā pilnībā automatizētā žogu ražotne Latvijā, un uzņēmums savu produkciju eksportē uz Franciju, Zviedriju, Somiju, Islandi, Igauniju, Lietuvu un citām valstīm.
3D paneļu žogu izmanto privātmāju, rūpnīcu teritoriju, ostu, parku, kā arī sabiedrisko objektu un citu līdzīgu būvju nožogošanai.
Galerijā augstāk iespējams aplūkot, kā top žogi!
#1/18
Paneļu žoga ražošanas process sastāv no vairākām secīgām operācijām, un katra no tām spēlē nozīmīgu lomu nākamā žoga tapšanā. Segmenti tiek ražoti uz automātiskās 3D paneļu žogu līnijas.
#2/18
Pateicoties izejmateriāliem un pēcapstrādei, Žogu fabrikas paneļu žogiem tiek nodrošināta 10 gadu garantija, kā arī to kvalitāte tiek pārbaudīta, veicot ekspertīzi LLU Mašīnbūves fakultātē.
#3/18
Process sākas ar stiepļu specifikāciju izveidošanu un nosūtīšanu ražotājam, kā arī izejvielu piegāžu grafika sastādīšanu. Metāla stieple ir vienīgā 3D paneļu žoga sastāvdaļa, no tās kvalitātes un tehniskajām īpašībām arī būs atkarīga nākamā žoga pretkorozijas noturība un fiziskā izturība. Paneļu segmentiem tiek izmantoti divi stiepļu veidi – karsti cinkota metāla stieple segmentiem, kuri tiks vēlāk krāsoti un melna metāla stieple segmentiem, kuri tiks karsti cinkoti.
#4/18
Žogu fabrika vidēji gadā izgatavo 130 000 paneļu žogu sekciju, kuri nu jau vairākus gadus tiek eksportēti uz Baltijas valstīm un Skandināviju, kā arī saliekot kopā veido 25 km žoga. Šāda sekciju daudzuma izgatavošanai ir nepieciešams vairāk nekā 1200 tonnu stiepļu.
#5/18
Līdz ar to laicīgas izejvielu piegādes ir ļoti svarīgas. Izejvielas tiek iegādātas no vadošajām rūpnīcām Krievijā, Polijā un Turcijā.
#6/18
Katru dienu balstoties uz tirdzniecības nodaļas materiālu pieprasījumu, tiek veidots ražošanas uzdevums, kurš nonāk ražošanas cehā, kur savukārt arī top pats žogs. Stieple, kura ir iepakota 500-1000kg smagos ruļļos, tiek novietota uz stiepļu taisnojamām līnijām, kur ar ātrumu līdz 110m/min stieples tiek pilnībā iztaisnotas un ar precizitāti 0,01mm nogrieztas nepieciešamajā garumā
#7/18
Pēc taisnošanas un garināšanas stieples tiek ievietotas speciālās kasetēs - stiepļu padevējos, kuri saskaņā ar iepriekš sastādītu programmu precīzos attālumos novieto 51 vertikālo stiepli.
#8/18
Kad stieples novietotas, tās tiek padotas uz metināšanas tiltu, kur notiek horizontālo un vertikālo stiepļu metināšana un tiek radīts restei līdzīgs produkts.
#9/18
Lai piešķirtu žoga segmentam izturību pret lieci, tad atkarībā no segmenta augstuma, tam ar 100T spiedienu tiek izveidotas vairākas stingrības ribas.
#10/18
Pēc stingrības ribu izveidošanas segments tiek automātiski novietots uz paletes, kur tiek iepakots pa 50 gab.
#11/18
Pēc stingrības ribu izveidošanas segments tiek automātiski novietots uz paletes, kur tiek iepakots pa 50 gab.
#12/18
Kad paletes ir iepakotas, tās tiek iekrautas kravas mašīnās pa 1250 gab un novirzītas uz krāsošanas vai cinkošanas rūpnīcām.
#14/18
Kopā viena segmenta izgatavošana aizņem vien aptuveni 2 minūtes, kur katru mirkli ražošanas procesā ir iesaistītas 3 uzņēmuma nodaļas un vismaz divi apakšuzņēmumi un viena segmenta tapšanā tiek nodarbināti aptuveni 10 profesionāļi.