"Jūrmalas pilsētas dome respektē Latvijas Republikas Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas rīkojumu "Par Jūrmalas pilsētas pašvaldības domes 2007.gada 12.jūlija saistošo noteikumu Nr.19 "Par Jūrmalas Attīstības plāna (ģenerālplāna) grozījumu, grafiskās daļas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu apstiprināšanu" apturēšanu daļā" un, līdzko būs šo rīkojumu saņēmusi, izvērtēs tā argumentus un izmantos, strādājot pie jaunā pilsētas attīstības plāna," par ministra Aigara Štokenberga rīkojumu uzzinot no preses, uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics.
"Saskaņā ar RAPLM rīkojumu no Attīstības plāna grozījumiem ir izņemtas teritorijas septiņās adresēs, t.sk., piecās dabas pamatnes teritorijās, kas kopā aizņem aptuveni 0,3% no visas Jūrmalas teritorijas, kas nevar ietekmēt Jūrmalas pilsētas attīstību kopumā," norāda R. Munkevics. "RAPLM rīkojums apliecina Jūrmalas Attīstības plāna grozījumu pilnīgu stāšanos spēkā. Tas pašvaldībai, iedzīvotājiem un uzņēmējiem novērš neskaidrības par Jūrmalas zemes izmantošanu un ļauj plānot savu darbību tuvākajiem gadiem."
Grozījumi bija nepieciešami tāpēc, ka ir mainījusies likumdošanas vide, kas ietekmē pilsētas Attīstības plānu, kurš apstiprināts vēl 1995.gadā. Kopš šī laika pieņemti vairāki valsts likumi un noteikumi, kuru prasības iestrādājamas pilsētas teritorijas plānošanas galvenajā dokumentā. Tādēļ Attīstības plānā veikti grozījumi atbilstoši Likumam par teritorijas plānošanu, Likumam par aizsargjoslām, Likumam par dzelzceļu un citiem nozīmīgiem likumiem. Bez šādiem grozījumiem pilsētas Attīstības plāna nostādnes daudzos gadījumos nonāktu pretrunā ar likumu. Tas būtiski apgrūtināja gan vitāli nepieciešamu pašvaldības funkciju veikšanu, piemēram, bērnu dārzu celtniecību, mājokļu programmas īstenošanu, u.c., gan arī apgrūtināja Jūrmalai kā kūrortpilsētai specifiskas uzņēmējdarbības plānošanu un veikšanu, kā viesnīcu un kempingu attīstīšanu.
Lai panāktu pēc iespējas lielāku sabiedrības iesaistīšanos Jūrmalas pilsētas dome organizēja Attīstības plāna grozījumu sabiedrisko apspriešanu ievērojami lielākā apjomā, nekā to prasa Latvijas likumdošana. Apspriešanas tika organizētas ne tikai domē, bet arī dažādos pilsētas rajonos tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietām. Tajā pašvaldības speciālisti uzklausīja un apkopoja gan iedzīvotāju, gan uzņēmēju, gan dabas sargu, NVO un citu grupu uzskatus par Jūrmalas attīstību. Bieži šie uzskati bija diametrāli pretēji. Tomēr pašvaldībai arī šādos gadījumos jāpieņem sabalansēts risinājums, kas ņemtu vērā gan dabas aizsardzības, gan pilsētas attīstības intereses.
"Pēc būtības ministra rīkojumā runa ir par to, kā vērtēt sabiedrisko apspriešanu rezultātus," teic R. Munkevics. "Likumdevējs to nav reglamentējis, un līdz ar to šos rezultātus ir iespējams vērtēt dažādi. Jūrmalas pašvaldība jau ir aicinājusi Saeimu un Ministru kabinetu šo jautājumu sakārtot."
Jūrmalas domes darba grupa uzsākusi jaunā Jūrmalas Att��stības plāna izstrādi 2009.-2021. gadam. Darbā pie jaunā plāna dome ņems vērā līdzšinējo pieredzi, organizējot sabiedrisko apspriešanu un sadarbību ar dažādām interešu grupām un NVO. Saskaņā ar domes lēmumu jau agrā plāna izstrādes stadijā darba grupas sastāvā pieaicinās ekspertus un sabiedrisko organizāciju pārstāvjus.
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieka p.i. Veronika Ramāne
Papildinformācija: 7093872, fakss 7093871, e-pasts: [email protected]