Digitālo inovāciju grupas “Helmes” ieņēmumi pērn sasniedza 101,3 miljonus eiro, kas ir par 9,6% vairāk, nekā gadu iepriekš (2022. gadā šis rādītājs bija 92,4 miljoni eiro).
Grupā ietilpst arī pašmāju uzņēmums “Helmes Latvia”, un galvenie kompānijas darbības tirgi ir Igaunija, Latvija, Lielbritānija, Vācija, ASV, Lietuva, Zviedrija, Francija un Somija. Peļņa pirms procentiem, nodokļiem un amortizācijas pērn sasniedza 13,0 miljonus eiro, bet tīrā peļņa - 9,9 miljonus eiro. Grupā strādā aptuveni 1400 darbinieki.
Uzņēmums aktīvi strādā, lai samazinātu IT nozares ietekmi uz vidi un sekmētu ilgtspēju. Kompānija ieguvusi vides pārvaldības sistēmas sertifikātu ISO 14001, kas apliecina paveikto vides pārvaldības sistēmas attīstīšanas, uzturēšanas un pilnveidošanas jomā.
“Lai mazinātu IT nozares ietekmi uz vidi un sekmētu ilgtspēju, būtiska nozīme ir pārdomātai funkcionalitātei. Viens no risinājumiem ir ilgtspējīga programmatūra - domāšanas veids vai pieeja, kuras elementus daudzi IT nozares profesionāļi pielieto jau šobrīd. Uzskatām, ka ilgtspējai jākļūst par būtisku komponenti arī publiskā sektora īstenotajos IT sistēmu izstrādes un uzturēšanas iepirkumos, kas ilgtermiņā sniegtu būtiskus ieguvumus ne tikai videi, bet arī ekonomikai,” norāda “Helmes Latvia” vadītājs Viesturs Bulāns.
“Līdzīgi kā ar citiem ilgtspējas elementiem, piemēram, atkritumu šķirošanu, ieguvumi visspilgtāk izpaužas ilgtermiņā. Ilgtspējīgas programmēšanas elementu īstenošana nozīmē ne tikai elektroenerģijas izmaksu samazinājumu, bet arī atbilstību vides, sociālajiem un pārvaldības kritērijiem, kas aizvien būtiskāk ietekmē ikviena uzņēmuma tēlu un reputāciju, gan domājot par jauniem klientiem, gan talantu piesaisti un noturēšanu,” piebilst V.Bulāns.
Uzņēmums uzsver, ka ilgtspēja nav tikai rūpes par vidi, tāpēc aizvadītājā gadā īstenoti vairāki labdarības projekti, piemēram, digitalizēta dzīvnieku patversmes “Ulubele” brīvprātīgo darba organizācija. Projekta rezultātā brīvprātīgie var tiešsaistē pieteikties instruktāžām, kā arī veikt maksājumu par instruktāžu jeb ziedojumu. Īstenotā automatizācija ļauj brīvprātīgajiem norādīt, kādā veidā viņi ir gatavi palīdzēt, bet patversmei atlasīt un uzrunāt konkrētus palīgus, atkarībā no nepieciešamā palīdzības veida.
“Helmes” nodrošina pakalpojumus tādām organizācijām kā “Airbus”, “Telia”, “Kühne+Nagel”, CERN, Eiropas Kosmosa aģentūra, OECD, SIA "Tet", Valsts ieņēmuma dienests, AS “Valmieras stikla šķiedra” u.c. 2022. gada nogalē grupa iegādājās 70% Lietuvas uzņēmuma “TeleSoftas” akciju, bet šī gada jūnijā - 75% programmatūras izstrādes kompānijas “Trinidad Wiseman” akciju.
Programmatūras izstrādes centri atrodas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā.