Eiropā pēdējo 20 gadu laikā ir sekmīgi veikta ar gudronu piesārņoto teritoriju revitalizācija, kaitīgo vielu pārvēršot kurināmajā
To liecina apkopojums par gudrona attīrīšanas pieredzi Centrāleiropā un Austrumeiropā.
Eiropā pēdējos 20 gados ir veikti vairāk nekā 15 lieli sanācijas projekti, kuros kopējais pārstrādātais gudrona apjoms ir mērāms simtos tūkstošos tonnu. Rūpniecības attīstības fāzē – pagājušā gadsimta vidū – ražošanas procesā radušos bīstamo atkritumu utilizācija un apglabāšana nebija prioritāte, tādējādi šīs atliekas vienkārši tika izgāztas nevajadzīgos karjeros un citās vietās. Zinātniski tehniskais progress ģenerēja arvien jaunas tehnoloģijas, kuras samazināja ražošanas procesa atlieku apmēru un arī to kaitīgumu. Savukārt no sabiedrības pieauga spiediens par šāda veida izgāztuvju likvidēšanu. Tādējādi pagājušā gadsimta pēdējos gados un šā gadsimta sākumā tika īstenoti vērienīgi bīstamo atkritumu, tostarp gudrona izgāztuvju likvidācijas darbi.
Lai arī Latvijā Inčukalna divu sērskābā gudrona dīķu atlikušais apjoms tiek lēsts uz 30 tūkst. t un ar to izsmelšanu darbi noritējuši jau daudzus gadus, vēlamais rezultāts – piesārņojuma likvidācija – vēl nav sasniegts. Savukārt Eiropā līdz šim lielākais Riemes (Beļģijā) gudrona dīķis 120 tūkst. t apmērā tika likvidēts trīs gadu laikā, no 1999. gada līdz 2002. gadam.
Visu rakstu Eiropā gudrona dīķus pārvērš kurināmajā lasiet 1. februāra laikrakstā Dienas Bizness.