Slaveno Gīzas rajonu Ēģiptes galvaspilsētā ar 5000 gadu vecajām piramīdām kādreiz redzējušie tagad vairs nepazītu, no Kairas vēsta laikraksta Diena žurnālists Atis Klimovičs.
Tur, kur agrāk cits pēc cita piebraukuši autobusi ar ārzemju tūristiem, tagad redzami vienīgi bezdarbības apstākļos apmulsuši vietējie veikaliņu un kafejnīcu darbinieki. Dīvainu sajūtu izraisījis tas, ka ceturtdienas rītā žurnālists bijis gandrīz vai vienīgais ārzemnieks, kas devies pie piramīdām.
«Mani pavada sertificēts gids un tūrisma kompānijas darbinieks Hanijs Gali. Tukšais klajums pie senajām faraonu celtnēm ir šai vietai tik neraksturīga aina, ka Hanijam acīs pat sariešas asaras,» raksta Klimovičs.
«Iedomājies, te vienmēr dienas laikā ieradās 200 tūkstoši tūristu!» sacījis vīrietis.
23 gadus vecajam beduīnam Tito Mahmūdam piederot viens kamielis, kas maksā aptuveni piecus simtus latu. Darbs pie piramīdām, ik dienas vizinot ārzemju tūristus, ļāvis labi pelnīt - ap 500 latu mēnesī. Tagad atliekot vienīgi noraudzīties tukšumā ap piramīdām, apzinoties, ka tuvākajā laikā nekas nemainīsies. Dažiem jau nācies pārdot galveno iztikas pelnītāju - kamieli, lai varētu uzturēt savas ģimenes.
Kā vēsta BBC, Ēģiptes galvaspilsētā Kairā joprojām norisinās masveida protesta akcijas, kas vērstas pret prezidentu Hosni Mubaraku, un spriedze arvien pieaug. Iedzīvotāji pulcējušies pie prezidenta pils, Tahrir skvērā un citās vietās pilsētā.
Mubaraks sacījis, ka viņš septembrī atkārtoti nekandidēs uz prezidenta amatu, bet uzstājis, ka viņam līdz tam laikam jāpaliek amatā, lai saglabātu stabilitāti valstī. Tomēr demonstranti Ēģiptē turpina pieprasīt, lai viņš no amata atkāptos nekavējoties. Tas savukārt negatīvi ietekmē valsts ekonomiku un, jo īpaši, tūrisma nozari.