Naktī no pirmdienas uz otrdienu Suecas kanāla pilsētā Ēģiptē pret valdību noskaņoti protestētāji iesaistījušies vardarbīgās sadursmēs ar drošības spēkiem, neskatoties uz valsts prezidenta Muhameda Mursi pasludināto komandantstundu.
Lielākās nekārtības izraisījušās Portsaīdā, kur bruņoti protestētāji centās ielauzties vietējā cietumā, lai atbrīvotu ieslodzītos. Drošības spēkiem uzbrukumu izdevies atvairīt. Protesti notikuši arī citās Ēģiptes pilsētās – Suecā, Aleksandrijā un Ismaīlījā.
Demonstranti izklieguši saukļus, ar kuriem aicinājuši atkāpties Ēģiptes prezidentu Muhamedu Mursi un viņa valdību. Demonstranti uzskata, ka M. Mursi, kas par Ēģiptes prezidentu kļuva pēc ilggadīgā vadītāja Hosni Mubaraka gāšanas pirms diviem gadiem, nodevis revolūcijas ideālus. Savukārt M. Mursi atbalstītāji uzskata, ka opozīcija grib vardarbīgā ceļā gāzt Ēģiptes pirmo demokrātiski ievēlēto prezidentu.
Nekārtības Ēģiptē sākotnēji izcēlās aizvadītajā nedēļā, kad tiesa piesprieda nāvessodu 21 futbola līdzjutējam, kas pērn izraisīja sadursmes Portsaīdā. Kopš aizvadītās nedēļas vardarbīgo demonstrāciju laikā bojā gājuši 50 līdz 60 cilvēku, un Suecas kanāla pilsētās tika ieviesta komandantstunda.
Nekārtības nosodījis Ēģiptes prezidents M. Mursi, kurš svētdien televīzijas uzrunā demonstrantus nosaucis par noziedzniekiem, kuru izraisītajai vardarbībai nav nekā kopīga ar Ēģiptes revolūciju. Ēģiptes prezidents tomēr aicinājis uz nacionālo dialogu, lai izbeigtu kārtējo vardarbības vilni valstī.
Atbildot uz demonstrācijām, Ēģiptes likumdevēji izstrādājuši likumdošanas maiņas, kas ļautu valsts bruņotajiem spēkiem pildīt policijas pienākumus un veikt arestus. Savukārt cilvēktiesību aizsardzības grupa Amnesty International nosodījusi Ēģiptes varasiestāžu darbību, norādot, ka tās veicina vardarbību.
Nekārtības Ēģiptē raisa bažas par šīs valsts, kas ir ietekmīga musulmaņu pasaules spēlētāja un kurai ir noslēgts miera līgums ar Izraēlu, stabilitāti un nākotni.