Latvijas uzņēmums Digitālās Ekonomikas Attīstības Centrs (DEAC) un Lietuvas Duomenų Logistikos Centras (DLC) šogad atzīmē 25 gadus datu centru biznesā un apvienojas kopīgā zīmolā Delska.
Ar šo stratēģisko apvienošanos uzņēmumiem Baltijā un pasaulē tiek piedāvāti pilna spektra pakalpojumi IT infrastruktūras paplašināšanai vairākās datu centru lokācijās un darbības nepārtrauktības nodrošināšanai, kā arī jaudīgs un uzticams datu pārraides tīkls.
Jau kopš 2020. gada DEAC un DLC ir daļa no Šveices Quaero European Infrastructure Fund II piederošā uzņēmuma Baltic Rezo. Abos uzņēmumos veiktās investīcijas ļāvušas īstenot vērienīgus attīstības plānus gan datu centru infrastruktūras paplašināšanā, gan energoefektivitātes celšanā. Publiskā zīmola maiņa paredz ciešāku sadarbību uzņēmumu starpā, taču abi uzņēmumi turpina darboties kā atsevišķas juridiskas personas.
"Zīmola maiņa ir dabisks solis mūsu attīstībā un esam tikai šī aizraujošā ceļojuma sākumā, nostiprinot sadarbību starp uzņēmumiem jaunā līmenī un spēcinot mūsu pozīcijas Baltijas, Ziemeļeiropas un pasaules datu centru tirgū. Lai palīdzētu mūsu klientiem vairāk nekā 40 pasaules valstīs rast risinājumus viņu IT izaicinājumiem, mēs paplašinām arī savu pakalpojumu klāstu. Mūsdienās ikviena biznesa pamats ir droša un nepārtraukta IT sistēmu darbība, kam nepieciešams spēcīgs IT partneris. Ar jauno zīmolu Delska nostiprinām mūsu mērķi sniegt personisku pieeju datu pasaulē un atbalstīt uzņēmumu izaugsmi ar pielāgotiem risinājumiem dažādu biznesu un nozaru vajadzībām,” skaidro DEAC un DLC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.
Delska pamatvērtības ir atvērtība, uzticamība un spēja pielāgoties. Liels uzsvars tiek likts arī uz datu drošību, pakalpojumu kvalitāti un ilgtspēju. Datu centros tiek īstenotas vairākas videi draudzīgas iniciatīvas energoefektivitātes celšanai, t.sk. izmantota zaļā enerģija un Neste MY dīzeļdegviela no atjaunojamām izejvielām rezerves ģeneratoros. Pieaugošais pieprasījums pēc lielapjoma datu apstrādes un augstas veiktspējas skaitļošanas, kā arī mākslīgā intelekta (MI) attīstība ir paātrinājusi jaunu datu centru būvniecību. Uzņēmumi vēlas paplašināt savu darbību bez lieliem ieguldījumiem savas IT infrastruktūras izveidē un uzturēšanā.
Lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu pēc datu centru pakalpojumiem, Rīgā tiek būvēts jauns 10 MW datu centrs ar Tier III sertifikāciju, kas būs viens no ilgtspējīgākajiem mūsu reģionā. Tā atklāšana paredzēta 2025. gadā.
Jaunajā datu centrā būs pieejamas 1000 statnes ar iespēju katras statnes jaudu palielināt līdz pat 100 kW, kas ir īpaši svarīgi uzņēmumiem, kuri izmanto MI, augstas veiktspējas skaitļošanu, datu apstrādi un malu skaitļošanu (edge computing). Rīgas datu centra projektu iespējams pielāgot arī uzņēmumu individuālajām prasībām, paplašinot jaudu līdz pat 50 MW.
Delska nākotnes attīstības plānos ietilpst vēl viena jauna datu centra būvniecība Lietuvā un jaunu uzņēmumu pievienošanās uzņēmumu grupai, lai nodrošinātu visaptverošu reģionālo datu centru un tīkla ekosistēmu. Jau tagad klientu biznesa drošībai un nepārtrauktībai var veidot rezerves infrastruktūru Delska datu centros Rīgā un Viļņā, kā arī partneru datu centros Amsterdamā, Frankfurtē un Stokholmā.
Pateicoties plašajam tīkla pārklājumam no Frankfurtes līdz Tallinai, uzņēmumiem pieejama ātra datu apstrāde un pārraide savu filiāļu savienošanai un lietotāju pieredzes uzlabošanai.
Delska piedāvā ne tikai IT iekārtu izvietošanu un statņu nomu drošos datu centros, bet arī plašu citu IT pakalpojumu klāstu, tostarp privātā un publiskā mākoņa, drošības un datu pārraides risinājumus, kā arī IT sistēmu pārvaldīšanas un administrēšanas pakalpojumus.
"Lai vēl vairāk uzlabotu un vienkāršotu IT speciālistu ikdienu, esam izveidojuši mākoņplatformu, kas apvieno automatizāciju un ātrumu, ļaujot IT infrastruktūru paplašināt dažu sekunžu laikā. Sākotnēji tās nosaukums bija myDEAC, kas līdz ar zīmola maiņu pārtaps myDelska platformā," uzsver A. Gailītis.
Lai paplašinātu tās piedāvājumu klāstu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, jaunuzņēmumiem, kā arī IT izstrādātajiem, šī gada beigās līdzās virtuālo mašīnu izveidei, platformas pakalpojumu klāstu papildinās iespēja iznomāt un ātri ierīkot fiziskos serverus (bare metal).