Pēc piecus gadus ilgas tiesvedības nacionālie bruņotie spēki slēgs mierizlīgumu ar uzņēmumu, kas Latvijas karavīriem Afganistānā piegādāja nekvalitatīvas nakts redzamības ierīces. Armija savu naudu vairs neatgūs.
Nacionālie bruņotie spēki 2007. gadā no šūšanas firmas Neja & Co par pusotru miljonu iepirka nakts redzamības iekārtas Latvijas karavīriem Afganistānā. Tomēr izrādījās, ka iekārtas ir vismaz divus gadus vecas, smagākas, nekā pieļaujams un pilnas ar beigtām mušiņām. Iekārtas nebija derīgas lietošanai, vēsta raidījums Nekā Personīga. Karavīri iekārtas tā arī nesaņēma un tās piecus gadus nostāvēja armijas noliktavā.
Līdz šim bruņotie spēki tiesājās ar kompāniju, kas pārdeva nakts redzamības iekārtas. Aizvadītajā nedēļā Valda Dombrovska valdība aiz slēgtām durvīm nolēma par mierizlīgumu un nakts redzmaības iekārtas tiks pārdotas izsolē. Pārdošanu uzticēs valsts īpašumā esošajai Pareks bankas mantiniecei Reverta, kas šai
ierīču sāgā zaudējusi divus miljonus.
Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Jānis Sārts skaidroja, ka tobrīd, saskaņā ar līgumu, ministrija bija iemaksājusi 20% pirmo iemaksu, kas bija 305 tūkstoši latu. Kad līgums ticis lauzts, ministrija prasījusi atpakaļ pirmo iemaksu, lai varētu atgriezt preci. Kokursā uzvarējušās šūšanas firmas vadībā toreiz bijis kādreizējais Drošības policijas priekšnieks ģenerālis Jānis Apelis. Raidījumam Nekā personīga viņš apgalvoja, ka nakts redzamības ierīču pirkšanā neesot bijis iesaistīts, jo slimojis. Pārējie lietas dalībnieki dzīvojot Krievijā.
Kad atklājies ka iekārtas nav lietojamas, bruņotie spēki uzņēmumam jau bija samaksājuši avansu, tomēr atlikušos 1,2 miljonus latu maksāt atteicās. Neja un Co vērsās tiesā, jo uzskatīja, ka nekāda brāķa nav. Armija iesniedza pretprasību. Neja & Co abas tiesas zaudēja un spriedumus pārsūdzēja. Pienāca arī laiks atmaksāt divu miljonu latu kredītu Pareks bankai, ko uzņēmums bija ņēmis, lai pirktu tēmekļus. Banka no firmas prasīja iekārtas, taču tās jau stāvēja aiz atslēgas armijā.
2011. gadā firma nomainīja nosaukumu uz N&KO un pārveda aktīvus, norāda Nekā Personīga. Neatmaksājamā Pareks bankas kredīta dēļ N&KO iestājās maksātnespēja. Tiesa par administratoru iecēla advokātu Aldi Gobzemu, kas izstrādāja plānu, kā iziet no strupceļa: uzņēmumam jāatsakās no tiesvedības pret bruņotajiem spēkiem, Parekss mantiniecei Reverta tiesā vairs nav jāprasa firmai atgriezt divus miljonus. Savukārt bruņotie spēki atdod Revertai nakts redzamības iekārtas, kas kopā ar sarīko izsoli un to naudu, kas paliek pāri pēc maksātnespējas procesa izdevumiem, ieskaita valsts kasē.
Raidījums aprēķinājis, ka tēmekļus iespējams pārdot kādam klientam, kuram ir zemas prasības. Ja par tiem varētu iegūt kaut vai 2000 dolārus gabalā, kopējais guvums valstij būtu 800 tūkstoši dolāri jeb tik, cik armija iztērēja avansā. Tikmēr maksātnespējas likums nosaka, ka A. Gobzema honorārs no šī darījuma varētu būt aptuveni 14 tūkstoši lati. P ārējais aizietu Revertai, kas naudu ieskaitītu valsts kasē.