Arvien vairāk banku sāks karšu masveida izdošanu; tirgotājiem risināmi svarīgāki jautājumi, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Cita pēc citas Latvijas bankas steidz paziņot par saviem plāniem masveidā izdot bezkontakta kartes, ar kurām varēs norēķināties, neievietojot karti terminālī un neievadot PIN kodu. Pēdējā laikā gan šis bezskaidras naudas norēķinu veids plašāk apspriests saistībā ar gadiem ilgo valsts pārvaldes nespēju ieviest maksāšanu ar bezkontakta kartēm sabiedriskajā transportā. Piedāvāt savu risinājumu tam, lai vilcienos un autobusos varētu iztikt bez skaidras naudas, valdība, nevarot izšķirties par kādu no Pārresoru koordinācijas centra piedāvātajiem variantiem, nule kā atkārtoti uzdeva Satiksmes ministrijai, taču jau drīzumā pamazām paplašināsies iespējas norēķināties ar bezkontakta kartēm tiem, kuriem tādas jau ir, kā arī pārējo iedzīvotāju iespējas pie šādām kartēm tikt.
Norēķinu karšu jomā ik pa laikam parādās nākamā līmeņa inovācijas, norāda Swedbank valdes loceklis Ģirts Bērziņš. Pagājuša gadsimta četrdesmitajos, piecdesmitajos gados izdomāja, ka tās var veidot ar reljefu, lai vieglāk nospiest čeku. Sešdesmitajos gados parādījās magnētiskā josla, lai karšu pieņemšanu varētu automatizēt. Tas bija milzīgs solis attīstībā, pārejot uz tiešsaistes režīmu. Tad tika konstatēts, ka magnētiskā josla ir visai neaizsargāta pret fizisku iedarbību un tur iekodējamais datu apjoms ir relatīvi ierobežots. Pirmā valsts, kur banku kartēs tika ievietoti mikroprocesori un kura nemaz neasociējas kā tehnoloģiju flagmanis, bija Francija, kas gan tobrīd izveidoja noslēgtu sistēmu. Visa un MasterCard vienojoties, ka tas ir nākamā līmeņa drošības standarts, visi čipi tika standartizēti.
Visu rakstu Bezkontakta kartes laužas tirdzniecībā lasiet 2. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.