Vakar Kurzemē un Vidzemē saimnieki atsāka sējas darbus, bet Zemgalē un Latgalē lielā mitruma dēļ tos varētu turpināt nākamajās dienās. Saimnieki teic, ka ziemāji atšķirībā no aizvadītā gada ziemu ir pārcietuši labi, jāpārsēj labība un rapsis nebūšot, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.
Viens no Latvijas lielākajiem labības audzētajiem SIA Uzvara Lauks graudaugus audzējot divu novadu piecos pagastos aptuveni 5600 hektāru lielā platībā. Vakar no 1800 ha lielās vasarāju platības bija apsēti aptuveni 900 ha. Uzņēmuma galvenais agronoms Sergejs Kataņenko laikrakstam teicis, ka, lai gan sējas darbi lietus un aukstā laika dēļ pārtraukti 19. aprīlī, patlaban jau pirmie vasaras kvieši esot sadīguši. Rītdien sagatavotā laukā četru hektāru lielā platībā sēs arī pērn Latvijas un Eiropas Savienībā reģistrēto Valsts Stendes Laukaugu institūta un Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta izveidoto kviešu šķirni Robijs.
Šīs šķirnes izveidotāji Vija Strazdiņa, Maija Ceraukste, Īzaks Rašals un Dace Grauda šajā gadā saņēmuši Latvijas Zinātņu akadēmijas balvu par vērtīgāko aizvadītā gada sasniegumu zinātnē. Šajā gadā saimniekiem pārdotas pirmās astoņas tonnas pirmsbāzes Robija šķirnes sēklas. Vienu tonnu Robija sēklu nopircis arī Uzvara Lauks.
Šajā un arī citās saimniecībās atzinīgi vērtējot nesen Stendē izveidotās ziemas kviešu šķirnes Fredis un Uffo, kā arī miežu šķirnes. Viena no šo šķirņu priekšrocībām esot piemērotība Latvijas dabas apstākļiem, tostarp nepastāvīgajām ziemām.
SIA Uzvara Lauks galvenais agronoms Sergejs Kataņenko Latvijas Avīzei teicis, ka Robijs izvēlēts labās ražības (vidēji sešas tonnas no ha) un izdevīgo selekcionāru autoratlīdzības nosacījumu dēļ. «Ārzemju selekcionāri nepārtraukti ceļ cenas gan sēklai, gan selekcionāru atlīdzībai. Patlaban 35 lati par katru pārdotu tonnu jāmaksā selekcionāram, un par pašu saimniecībā izsētām platībām arī mēs maksājam no tās šķirnes, ko pavairojam. Kādreiz bija divi lati, tagad jau būs seši lati par katru hektāru, ko mēs izsēsim. Paši izaudzējam sēklu, paši sagatavojam, paši sējam, un beigās vēl jāmaksā selekcionāram – tādi nosacījumi,» skaidrojis agronoms. Savukārt Stendes institūts autoratlīdzības maksājumu esot noteicis procentuāli no sēklas cenas.