Tas esot skaidrojams ar lielo ārvalstu klientu pārsvaru centra dzīvokļu tirgū. Cenas arī centra dzīvokļu segmentā pēdējos mēnešos ir stabilas un nemainīgas. Vidējā dzīvokļu cena centrā (tostarp arī centra perifērijā un klusajā centrā) ir 1500 eiro/m2.
Visaugstākās cenas joprojām ir īpašumiem klusajā centrā – no 1500 līdz 2500 eiro/m2), aktīvajā centrā cenas ir 1200 – 1800 eiro/m2, bet centra perifērijā – 800 – 1200 eiro/m2. Vidējās cenas dzīvokļiem Vecrīgā ir 1500 – 2000 eiro/m2, bet cenas renovētās mājās vai jaunajos projektos ir 2000 – 3500 eiro/m2, ziņo Ober Haus.
Kompānijas speciālisti akcentē, ka centra dzīvokļu īpašnieki apzinoties iespējamo dzīvokļa cenu pieaugumu nākotnē, un šajā pilsētas daļā ir manāms pieprasījuma pārsvars pār piedāvājumu. Daudzi maksātspējīgi klienti vēlas investēt labos, augstas kvalitātes dzīvokļos centrā un klusajā centrā, bet piedāvājums šādiem dzīvokļiem nav pietiekams.
Raksti par tēmu
Volta SKAI veiks obligāciju pirmstermiņa dzēšanu 17 miljonu eiro apmērā
Summus Capital par 48 miljoniem eiro Krakovā iegādājas jaunuzceltu biroju kompleksu
Dienas Bizness
Latvia Sotheby’s International Realty izpilddirektores amatā iecelta Grinberga
Dienas Bizness
Volta SKAI veiks obligāciju pirmstermiņa dzēšanu 17 miljonu eiro apmērā
Summus Capital par 48 miljoniem eiro Krakovā iegādājas jaunuzceltu biroju kompleksu
Dienas Bizness
Latvia Sotheby’s International Realty izpilddirektores amatā iecelta Grinberga
Dienas BiznessMazākais dzīvokļu piedāvājums ir Vecrīgā, bet arī pieprasījums pēc tiem neesot liels. Daudzas ēkas vecpilsētā esot pašvaldības īpašumā un apsaimniekošanā, līdz ar to ēku, kāpņu telpu un pašu dzīvokļu kvalitāte nav pārāk augsta. Vecrīgā ir jārēķinās arī ar troksni ielās, liftu trūkumu, stāvajām trepēm, netīrām un neizremontētām kāpņu telpām, problēmām ar auto novietošanu. Nereti arī prasītās dzīvokļu cenas neesot adekvātas.
Kompānijas speciālisti ir novērojuši pircēju interese par dzīvokļiem Skanstes, Tomsona, Valdemāra ielu rajonā. Iespējams, to ietekmē banku sektora attīstība šajā rajonā.
Centra dzīvokļu piedāvājumā pārsvarā dominē lielie dzīvokļi, bet izteikts ir mazo dzīvokļu trūkums. Šajā segmentā joprojām pircēji lielākoties ir ārvalstu pilsoņi. Darījumi notiek bez banku finansējuma piesaistes.