Peļņa pieaugusi sakarā ar lielu ienākumu palielinājumu, kas saistīts ar uzņēmuma Wyeth iegādāšanos par 68 miljardiem dolāru.
Pieredzēts neparasti liels pārdošanas pieaugums tādiem Pfizer galvenajiem produktiem kā holesterīna regulēšanas līdzekli Lipitor un pretsāpju līdzekli Lyrica. Daļu no ienākumu pieauguma deva arī Wyeth produkti, ieskaitot pretiekaisuma līzekli Enrabel un bērnu vakcīnas Prevnar.
Rezultāti pārsniedza Volstrītas gaidas, un Pfizer paziņoja, ka tagad cer sasniegt ieņēmumus, kas bija prognozēti līdz gada beigām, neskaitot dažas ar apvienošanos saistītas izmaksas. Kompānija arī ir mainījusi savus finanšu mērķus 2012. gadam, kurš būs pirmais pilnais gads pēc Lipitor patenta aizsardzības.
Raksti par tēmu
«Mēs uzskatām, ka šodienas rezultāti tiks uzskatīti kā pozitīva zīme akcijām turklāt iezīmē apvienoto uzņēmumu sinerģijas iespēju,» norāda JP Morgan analītiķis Kriss Skots, piebilstot ka «cipari ir spēcīgākie, kādus jebkad esam redzējuši» starp ASV farmācijas kompānijām otrajā ceturksnī.
Pfizer, pasaules lielākais zāļu ražotājs pēc pārdošanas apjoma, oktobrī ieguva Wyeth darījumā, kas bija domāts, lai samazinātu izmaksas, palielinātu Pfizer izpētes kapacitāti un diversificētu tās nodarbošanās virzienus.
Pfizer paziņoja par neto ienākumiem 2,48 miljaru dolāru apmērā jeb 31 centu par akciju, salīdzinot ar 2,26 miljardiem dolāru jeb 43 centiem par akciju gadu iepriekš. Ienākumi uz akciju samazinājās, jo iepriekšējā ceturksnī apgrozībā bija vairāk akciju, kas bija saistīts ar Wyeth darījumu.