Citas ziņas

Pētīs ājurvēdas preparātus un digitalizēs sanskritu

Kristīne Stepiņa,04.02.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apvienojot Komplementārās medicīnas un Indijas studiju un kultūras centrus, Latvijas Universitātē izveidots Starptautiskais Indijas studiju institūts.

Tā mērķis ir vairot Latvijas sabiedrības zināšanas par mūsdienu Indijas kultūru, zinātni, uzņēmējdarbību un politiku, organizēt pētnieciskās un izglītības aktivitātes, izveidot un uzturēt datu bāzi par aktivitātēm Latvijā, kas saistītas ar Indijas zinātni un kultūru. Latvijas Universitātes (LU) paspārnē jau darbojas Ķīnas valdības atbalstītais Konfūcija institūts, Jūdaikas centrs, bet LU Humanitāro zinātņu fakultātē ir plaša un daudzveidīga Āzijas studiju nodaļa. Starptautiskais Indijas studiju institūts piedāvās Ājurvēdas profesionālās pilnveides programmu un vairākas tālākizglītības programmas – Austrumu kultūras vēsturē un filozofijā, dažāda līmeņa jogas apmācības, valodu studijas (bengāļu, hindi, sanskrita, persiešu), kā arī Indijas klasiskās mūzikas un dejas kursus. Mācības sāksies februārī.

Interese liela

LU ir iecerējusi izveidot augstas kvalitātes pētījumu un studiju institūtu, kas kalpos kā platforma sadarbībai ar ietekmīgām Indijas universitātēm un līdzīgiem pētnieciskajiem institūtiem visā pasaulē. Starptautiskajā Indijas studiju institūtā ir iekļauti divi LU studiju centri – Komplementārās medicīnas centrs, kas Indijas valdības algota viesprofesora vadībā īsteno akreditētu profesionālās pilnveides izglītības programmu Ājurvēdas izglītības pamati, un Indijas studiju un kultūras centrs, kas īsteno daudzas tālākizglītības programmas, proti, jogas studiju ievadprogrammu, trīsdaļīgu studiju kursu Jogas tradīcija un prakse un hatha jogas praktikumu, vairāku līmeņu valodu studiju kursus sanskritā, hindi valodā, kā arī farsi un bengāļu valodā. Kultūras centrā tiek piedāvāti studiju kursi Ievads Indijas klasiskajā mūzikā un tās filozofiskajā pasaules uztverē un Indiešu dejas.

Indijas studiju institūta vadītāja p.i. Valdis Pīrāgs stāsta, ka līdz šim interese par programmām un kursiem ir bijusi liela. Vairāk nekā 100 medicīnas speciālistu ir ieguvuši apliecību par profesionālās pilnveides izglītības programmas Ājurvēdas izglītības pamati apgūšanu, arī citās tālākizglītības programmās ir iesaistījušies vairāki desmiti interesentu. Ājurvēdas kursa beidzēji ir ieguvuši metodes sertifikātus, kas ļauj oficiāli praktizēt ājurvēdu ārstniecības iestādēs. Lielākā daļa jaunās zināšanas un prasmes lieto savā pamatprofesijā, piemēram, ginekoloģijā, ortopēdijā, endokrinoloģijā, ģimenes ārstu praksēs, rehabilitācijā, uztura terapijā, fizikālajā medicīnā. Tālākizglītības programmas ilgst vienu semestri.

Visu rakstu Pētīs ājurvēdas preparātus un digitalizēs sanskritu lasiet 4. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai nodrošinātu ilgtspējīgu un efektīvu Latvijas Universitātes (LU) iestāžu konsolidāciju, LU Padome 22. aprīlī, atbalstīja rektora priekšlikumu piecu fakultāšu vietā veidot sešas, sākotnēji iecerēto Medicīnas, dabaszinātņu, matemātikas un datorikas fakultāti sadalot divās – Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultātē un Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultātē.

Nemainīgs paliek konsolidācijas lēmums par Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātes, Humanitāro zinātņu fakultātes, Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes un Juridiskās fakultātes izveidi.

“Analizējot starptautisko praksi un uzklausot nozaru ekspertu viedokli, LU vadība medicīnas un dabas zinātņu jomās rosināja veidot divas fakultātes – Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultāti un Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultāti, lai nodrošinātu LU attīstībai nozīmīgu zinātņu nozaru izaugsmi un konkurētspēju gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Konsolidācijas procesā ir svarīgi ņemt vērā vairākus nozīmīgus kritērijus – jaunveidojamo fakultāšu apjomu, realizēto studiju programmu skaitu un specifiku, piemēram, vai fakultāte realizē programmas reglamentētās profesijās, kā arī to budžetu un biznesa modeli,” uzsver LU rektors prof. Gundars Bērziņš.

Komentāri

Pievienot komentāru