"Uz Krimas tilta apturēta satiksme. Noticis ārkārtējs gadījums 145.balsta rajonā no Krasnodaras novada puses. Strādā tiesībsargāšanas iestādes un visi atbildīgie dienesti," paziņojis krievu ieceltais okupācijas iestāžu vadītājs Krimā Sergejs Aksjonovs.
Tikmēr dažādi krievu ziņu kanāli lietotnē "Telegram" vēsta, ka pēc diviem sprādzieniem iegruvis vismaz viens no tilta laidumiem.
Tīmekļa izdevums "Baza" ziņo, ka "nokritis" viens no tilta laidumiem un ka gājuši bojā vismaz divi cilvēki, bet viens guvis ievainojumus.
Arī "Telegram" kanāls "Astra", atsaucoties uz vietējiem iedzīvotājiem, apstiprina, ka iegruvis viens no tilta laidumiem.
Taču vēlāk izskanējušas ziņas, ka bojāts arī otrs laidums.
Savukārt izdevums "Novosti, Kerč, Krim, Rossija" vēsta, ka naktī uz pirmdienu uz tilta notikuši vismaz divi sprādzieni. Tie atskanējuši plkst.3.02 un plkst.3.20 un bijuši dzirdami dažādos Kerčas rajonos.
Izskan pieņēmumi, ka tas bijis Ukrainas armijas uzbrukums.
Pie tilta jau izveidojušās vairākus kilometrus garas automobiļu rindas.
Krasnodaras novada varasiestādes aicinājušas Krievijas pilsoņus atturēties no braukšanas pār Krimas tiltu, piedāvājot nokļūšanai Krimā izmantot maršrutu caur okupēto kontinentālās Ukrainas teritoriju.
Apturēta arī dzelzceļa satiksme pa Krimas tiltu, kā arī prāmju satiksme starp Ukrainai piederošo okupēto Krimas pussalu un Krievijas Kubaņas reģionu.
Krimas jeb tā dēvētais Kerčas tilts tika bojāts jau 2022.gada oktobrī, kad uz tā eksplodēja ar sprāgstvielām piekrauta kravas automašīna, sagraujot divus laidumus. Toreiz bojāts tika arī blakus esošais dzelzceļa tilts.
Krievijas varasiestādes apgalvoja, ka tas bijis Ukrainas armijas uzbrukums, taču Kijiva to vismaz oficiāli noliegusi.
Stājas spēkā aizliegums izmantot mobilos tālruņus skolās līdz pat 9. klasei
Šodien stājas spēkā grozījumi Izglītības likumā, ar kuriem aizliegts izmantot mobilos tālruņus skolās no 1. līdz pat 9. klasei (ieskaitot), izņemot gadījumus, kad pedagogs ir atļāvis tos izmantot izglītības procesā. Reāli izmaiņas gan tiks ieviestas pēc trim mēnešiem, jo skolēni ir devušies vasaras brīvlaikā.
Līdz šim šāds aizliegums bija noteikts skolēniem līdz 6. klasei.