Iespējams, pateicoties Hipotēku bankas klientu pārņemšanai pērn novembrī, Swedbank būs izdevies tādējādi palielināt noguldījumu apjomu tā, lai apsteigtu ABLV Bank, kas pirmo pozīciju noguldījumu tirgū saglabā kopš 2011.gada nogales.
Vēl pērnā gada septembra beigās Swedbank, kas galvenokārt apkalpo vietējos uzņēmumus un privātpersonas, kopējais noguldījumu apjoms bija 1,832 miljardi latu, kamēr ABLV Bank, kas galvenokārt apkalpo ārvalstu uzņēmumus un turīgas personas, tas bija par aptuveni 40 miljoniem latu lielāks – 1,872 miljardi latu. Lai gan Hipotēku bankas noguldījumu apjoms septembra beigās pārsniedza 400 miljonus latu, Swedbank tika noguldījumi 147,7 miljonu latu apjomā, jo, iespējams, daļa klientu izvēlējās citas bankas.
Pērnā gada trešā ceturkšņa tendences liecina, ka ABLV Bank noguldījumu apjoms pieauga par 20 miljoniem latu, bet Swedbank – par 140 miljoniem latu. Tiesa, gada griezumā ABLV Bank noguldījumu apjoms bija audzis straujāk - par 394 miljoniem latu, kamēr Swedbank tie bija 254 miljoni latu.
Tādējādi, ja ABLV Bank noguldījumu pieaugums gada nogalē veidos kaut vai līdzīgu apjomu kā 2011.gada nogalē – 120 miljoni latu, bet Swedbank (bez Hipotēku bankas portfeļa) tas samazināsies, tad, iespējams, ABLV Bank izdosies, tiesa, knapi, nosargāt pozīcijas. Tomēr, ja Swedbank noguldījumu apjoms būs audzis, tad tai ir izredzes atgūt pirms gada pazaudētās pirmās pozīcijas noguldījumu tirgū.
Pēc Hipotēku bankas saņemtā skaidrojuma, daļa noguldījumu (nedaudz virs 200 milj.Ls) joprojām atrodas bankas bilancē. Banka realizē valsts atbalsta programmas un šo atbalsta programmu portfelim pretī ir atbilstošs finansējums, kas saskaņā ar normatīvo dokumentu regulējumu bilancē tiek atspoguļots kā noguldījumi. Kamēr bankai būs šāds portfelis, pretī būs arī attiecīgs finansējums (finanšu pārskatos atspoguļojas kā noguldījumi), kuru veido piesaistītie resursi (pēc komercdaļas nodošanas tur vairs nav klientu noguldījumu), Db.lv skaidroja bankas pārstāve Sandra Eglīte.