Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai tika uzdots slēgt līgumus, kas nav svarīgi valstij, intervijā LTV1 raidījumā Jauna nedēļa atklāja LIAA vadītājs Andris Ozols. To viņš sacīja saistībā ar jautājumu par pret viņu vērsto kritiku un akcentēja, ka šī kritika seko konkrēto līgumu neslēgšanai.
Kā stāstīja Ozols, investīciju jomā ir tikai viens kritikas gadījums un tas esot saistīts ar, viņaprāt, nelikumīgām darbībām. «Mūsu aģentūrai tika uzdots slēgt līgumus, kas ne pēc jēgas, ne pēc nepieciešamības nav svarīgi valstij,» sacīja Ozols, akcentējot, ka viņam nav bijis cita ceļa, kā šo spiedienu atrisināt, kā vien vērsties tiesībsargājošajās iestādēs. Ozols arī atklāja, ka šis esot «ļoti augstas valsts amatpersonas personiskas iedzīvošanās mēģinājums». Viņš esot vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un šobrīd tiek gatavoti papildus dokumenti. Kā sacīja Ozols, runa ir par «nepamatotu, ļoti dārgu līgumu slēgšanu», summas pārsniegušas miljonu latu.
Lūgts pastāstīt sīkāk par iesaistītajām valsts amatpersonām, Ozols bija izvairīgs, bet sacīja, ka tā esot vismaz viena valsts amatpersona, kas, pēc viņa domām, veic valsts tēla nomelnošanu - neraugoties uz to, ka LIAA strādājot starptautiski atzīti labi, ārvalstu medijos parādās kritika par investīciju piesaisti mūsu valstī.
Tomēr konkrētās amatpersonas vārdu LIAA vadītājs atteicās nosaukt.
Ozols arī stāstīja, ka aģentūras darba specifika esot tāda, ka diezgan bieži ir jāvēršas tiesībsargājošajās iestādēs, taču pirmo reizi esot tā, ka iesaistītas augstas valsts amatpersonas. Ozols vēloties, lai «KNAB aplūko cenu atbilstību», jo «par sadārdzinātām summām tiek pirkti pakalpojumi».
Ekonomikas ministrijas pasūtītajā auditorkompānijas Ernst&Young ziņojumā par investīciju piesaisti iekļauta nepieciešamība pēc jauna pētījuma veikšanas par lielu naudu.
To Ozols iepriekš atklāja intervijā Latvijas Radio.
Ernst&Young esot iesaistīta «nākamo pasūtījumu medīšanas darbībā ar diezgan lielu politisko atbalstu». Ozolam esot arī pierādījumi, ne vien aizdomas. Konkrētas amatpersonas Ozols arī tad neatklāja. Minētos pierādījumus LIAA vadītājs toreiz plānoja pietaupīt, jo apsvēra tālāko rīcību.
Jāatgādina, ka Ernst&Young ziņojumā par investīciju piesaisti nav LIAA glaimojoši secinājumi. Tiek apgalvots, ka LIAA nav spējusi tikt galā ar tai deleģētajiem pienākumiem - apsaimniekot struktūrfondus un piesaistīt investīcijas.
Vienlaikus Ozols intervijā Latvijas Radio norādīja, ka pētījums kopumā tomēr bijis pozitīvs, taču secinājumu daļa no pētījuma atšķiras.