Publiskotais pārskats par 2019. gada pirmo pusgadu uzrāda mērenu apgrozījuma un peļņas pieaugumu, salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2018. gadā, tomēr, salīdzinot pirmo un otro 2019. gada ceturksni, vairāki rādītāji iezīmējas ar negatīvu tendenci:
- konsolidētie ieņēmumi 2019. gada 2. ceturksnī attiecībā pret 2019. gada 1. ceturksni ir samazinājušies par 9% jeb aptuveni 3,1 miljonu eiro;
- 2. ceturkšņa peļņa, salīdzinājumā ar 1. ceturksni, ir samazinājusies par 52%, kas veido 4,4 miljonu eiro lielu peļņas kritumu;
- būtisks kritums ir novērojams arī EBITDA rentabilitātes pozīcijā, kur 2. ceturkšņa laikā tā ir samazinājusies par 40% jeb 4,2 miljoniem eiro;
Raksti par tēmu
Latvijas Bankas ekonomiste: farmācija ir Latvijas produktivitātes līdere
Dienas Bizness
Food Union piena produktu virziens turpinās darbību kā Rīgas piena kombināts
Dienas Bizness
LSEZ NorSAF un ASV uzņēmums KBR noslēdz licences līgumu SAF un eSAF ražošanai Latvijā Eiropas tirgum
Dienas Bizness
Latvijas Bankas ekonomiste: farmācija ir Latvijas produktivitātes līdere
Dienas Bizness
Food Union piena produktu virziens turpinās darbību kā Rīgas piena kombināts
Dienas Bizness
LSEZ NorSAF un ASV uzņēmums KBR noslēdz licences līgumu SAF un eSAF ražošanai Latvijā Eiropas tirgum
Dienas Bizness- vienlaikus arī nekonsolidētajos ieņēmumos, salīdzinot šā gada 2. ceturksni ar 2018. gada attiecīgo periodu, ir redzams 2% samazinājums.
Olmafarm valdes priekšsēdētājs Pēteris Rubenis uzskata, ka izvērtējams jautājums ir par uzņēmuma likviditāti un kreditoru pozīciju. Pārskata periodā parādsaistības ir pieaugušas par 1,5 miljoniem eiro, neskatoties uz faktu, ka uzņēmuma kontā ir izveidojies ievērojams finanšu līdzekļu uzkrājums aptuveni 10 miljonu eiro apmērā. Nepieciešams pārskatīt motivāciju tik lielu finanšu līdzekļu turēšanā un parādsaistību nenoslēgšanā. Turklāt 2. ceturksnis iezīmējas ar vēl kādu īpatnību - trīs mēnešu laikā par 1 miljonu eiro ir palielinājies administratīvo izmaksu apjoms, kas, salīdzinot ar vēsturiskajiem datiem periodos, kad netiek veiktas lielas stratēģiskās investīcijas, rada bažas par uzņēmuma finanšu līdzekļu efektīvu izmantošanu.
«Mēs secinām, ka «Olainfarm» vadības publiski paustā nostāja par veiksmīgo pirmo pusgadu ir jāizvērtē detalizētāk. Sākot ar otro ceturksni, uzņēmumā ir strauji pasliktinājušies svarīgi biznesa un finanšu rādītāji, kas raida neskaidrus signālus par uzņēmuma pārvaldības efektivitāti,» norāda P.Rubenis..
SIA Olmafarm ir AS Olainfarm lielākais akcionārs, kas pārstāv Valērija Maligina bērnu kā akcionāru intereses uzņēmumā, tai skaitā Nikas Saveļjevas, Irinas Maliginas un nepilngadīgās meitas, kuras pārstāve ir viņas māte Signe Baldere-Sildedze. Kopā šo akcionāru akciju apjoms, ko pārstāv Olmafarm, sasniedz 42,56%.