Šonedēļ apritējuši divi gadi pēc kustības Occupy Wall Street izveidošanās Manhetenā, un kustības dalībnieki gadadienu nosvinējuši ar protestu pie Ņujorkas biržas un gājienu gar vairākām bankām, vēsta Reuters.
Jāatgādina, ka pirms diviem gadiem protesti Manhetenā ilga vairākas nedēļas, un to dalībnieki pauda, ka vēlas pievērst uzmanību Volstrītas firmu ietekmei ASV un pasaules ekonomikā. Galu galā kustības dalībnieki bija spiesti pārtraukt protestus un dzīvošanu teltīs 2011. gada novembrī pēc pilsētas mēra Maikla Blūmberga (Michael Bloomberg) iejaukšanās.
Grupa iedvesmojās no protestiem Āfrikā un Tuvajos Austrumos, apmetās parkā Ņujorkas finanšu rajonā, aicinot 20 tūkstošus cilvēku «pārpludināt» šo vietu «dažus mēnešus». Tādās vietās kā Ēģipte un Lībija sacelšanās tika rosināta ar sociālo mediju palīdzību un Occupy Wall Street pārstāvji pauda, ka šāds rīcības plāns «nostrādās» arī ASV. «Bagātie izbēg pēc milzīga nozieguma,» sacījis dokumentālo filmu veidotājs Maikls Mūrs (Michael Moore), kurš piedalās akcijā, un piebildis: «Volstrītā neviens nav arestēts saistībā ar sabrukumu 2008. gadā.»
No Ņujorkas centra Occupy Wall Street kustība «izpletās» arī citur ASV, piemēram, Čikāgā, Losandželosā un citviet. Kustība, kas, pēc pašas vārdiem, pārstāv «99% iedzīvotāju», tika kritizēta tās neskaidro mērķu dēļ, tomēr tas netraucēja teltis celt arī citu pilsētu finanšu rajonos, piemēram, Londonā, Stokholmā un citviet.
Jau ziņots, ka par ASV žurnāla Times 2011. «Gada cilvēku» kļuvis «protestētājs», kas simbolizē gan Arābu pavasara aktīvistus, gan protestētājus Krievijā, kā arī protestētājus ASV – Occupy Wall Street kustības dalībniekus.