Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien VAS Latvijas Pasts ārkārtas akcionāru sapulcē uzņēmuma valdei izteikta neuzticība un nolemts to atsaukt.

Šādu lēmumu Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Nils Freivalds pieņēma, jo Latvijas Pasta vadība nav spējusi vienoties par uzņēmuma turpmāko saimniecisko darbību, kā arī nepārtraukti mainījusi savus lēmumus.

Savus amatus zaudējuši Latvijas Pasta valdes priekšsēdētāja Maiga Dzervīte un valdes locekles Dita Danosa, Līga Antāne un Inga Šīna.

SM norāda, ka vēl pirms akcionāra lēmuma atsaukt uzņēmuma vadību, Latvijas Pasta valdes locekle Dita Danosa bija iesniegusi SM savu atlūgumu. Ņemot vērā kapitālsabiedrības valdes nespēju sniegt konkrētu risinājumu finansiālās situācijas uzlabošanai, lēmuma pieņemšana par Latvijas Pasta turpmāko saimnieciskās darbības modeli uz laiku atlikta.

Uz nākamās nedēļas Ministru kabineta sēdi tiks sagatavots starpziņojums par Latvijas Pasta darbību.

Lemjot par uzņēmuma spēju darboties, akcionārs iecēlis jaunu valdi – amatpersonas, kuras strādā SM resorā. Valdes priekšsēdētājs būs SM Iekšējā audita un kvalitātes vadības departamenta direktors Aivars Veiss, bet valdes locekļi – SM Investīciju departamenta direktore Ilze Aleksandroviča un starptautiskās lidostas Rīga valdes loceklis Toms Nāburgs.