Jaunākais izdevums

Šādus un līdzīgus «komplimentus» Db kolektīvs ir nereti saņēmis tieši un netieši pēdējo dienu laikā. Protams, tas noticis saistībā ar nesenajiem notikumiem māsas laikrakstā Diena, kā rezultātā daļa Dienas kolektīva kļuva par leģendārajiem «aizgājējiem» un teju vai nacionālajiem varoņiem, bet Dienas biznesa kolektīvs kļuvis par nodevējiem.

Varbūt ir vērts paraudzīties uz notikumiem no«streiklaužu» skatpunkta. Pirmkārt, neviens mūs, Dienas biznesu, neaicināja būt par sabiedrotajiem iedomātā streikā vai kādā ideoloģiskā cīņā par vienu vai otru principu aizstāvēšanu. Brīdī, kad vadošie Dienas darbinieki pameta redakciju, skandēdami saukļus par to aptraipītajiem principiem, notikumu gaita sāka atgādināt farsu par karu par preses brīvību, kur neviena no pusēm ne mazākajā mērā vairs neuztraucās par sabiedrības tiesībām uz patiesu un neatkarīgu informāciju, jo vieni ir aizņemti, mēģinot novērst reālu vai iedomātu sabotāžu, bet otri ir aizņemti, spēlējot preses brīvības partizānus tuvējā krodziņā.

Mūsu lasītāju un visas sabiedrības tiesības uz informāciju, kas būtu ne tikai patiesa, neatkarīga un vērtīga, bet arī tiktu piegādāta laikā, Dienas biznesam ir vissvarīgākās. Lēta pašreklāma mums nav prioritāšu sarakstā.

Trīs mēnešu laikā kopš liktenīgā pirkuma, kad Bonnier nolēma atteikties no biznesa Latvijā, neviens (!!!) Dienas biznesu nepagodināja ar «jaunā biznesa modeļa» izklāstu. Nedz jaunais īpašnieks, nedz kolēģi no Dienas, lai gan tostarp otrpus Daugavai brieda dažādas konspirācijas teorijas, kas mainījās katru dienu. Lētāk un labāk - šī bija vienīgā tēze, kas izskanēja plašāk, tomēr atstājot vietu improvizācijām, ko tas varētu nozīmēt praksē.

Diena tikmēr pauda neapmierinātību ar «Tralmaka biznesa modeli» - versijas, ko tas nozīmē patiesībā, bija dažādas – izmaksu samazināšana par 40%, pat par 55%, atteikšanās no analītiskās žurnālistikas. Dramatiskas tēzes. Dramatiski paziņojumi.

Diemžēl šāda totāla nevēlēšanās mainīties, nevēlēšanās strādāt efektīvāk – saglabājot kvalitāti, bet ar mazākām izmaksām, atgādina nevēlēšanos piecelties no dīvāna, lai mainītu ērto un ierasto lietu plūdumu, kas, kā izskatās, bijis par iemeslu vairāku gadu pārliecinošajiem zaudējumiem.

Varbūt Dienas abonentu krituma iemesli arī meklējami stūrgalvīgā realitātes ignorēšanā? Vai sabiedrībai, kurā mēs ikviens taupām, ikviens strādājam vairāk, bet saņemam mazāk, meklējam atlaides lielveikalos, ir nepieciešams laikraksts, kurš izmanto savus mītiskos, vien «Dienas elitei» piemītošos, izcilās kvalitātes principus, lai ar tiem aizsegtu skarbo realitāti?

Kāds varbūt jautās – kāpēc necēlām paniku par īpašnieku maiņu? Dienas bizness vienmēr ir bijusi neatkarīga redakcija, un visā pastāvēšanas vēsturē nekad neesam saņēmuši norādījumus par to – ko un kā rakstīt. Un, ja tā notiktu – neviens no mums neklusētu un atlūgumu kaudzīte nebūtu mazāka.

Biznesa avīzei jautājums par akcionāru saraksta caurspīdīgumu ir tikpat sāpīgs, kā tas ir dienas laikrakstam, kurš ir bijis neatkarības un pilsoniskas domāšanas simbols kopš tā izveidošanas. Tomēr neatkarības un pilsoniskās brīvības simbolā notikušajam ir tāda nelāga smaciņa... Veids, kādā notika Dienas darbinieku protests un aiziešana, rada sajūtu, ka šī notikuma pamatā ir veiksmīga situācijas izmantošana un sabiedrisko attiecību kampaņa, nevis kristālskaidras rūpes par lasītāju interesēm. Tā teikt, ja reiz tikpat anonīms fonds, kuru no pašreizējiem īpašniekiem atšķir tikai tas, ka bijusī Dienas vadība būtu «daļā», nevarēja par, kā runā kuluāros, smiekla naudu nopirkt Dienas zīmolu, tad sarausim to gabalos, lai nu varētu uz tā lauskām celt savu kristāldzidro jauno mediju.

Šā vai tā gan Diena, gan Db nu ir vienā laivā. Dienas pirmrindnieki pamanījušies laivu pamest, bet tiem, kas palikuši un cenšas ūdeni izsmelt, nekas cits neatliek kā vien turpināt avīzes veidošanu un nodrošināt laikraksta lasītājiem to, par ko viņi maksā, - neatkarīgu un objektīvu informāciju.

Komentāri

Pievienot komentāru
Politika

Minskā OMON atkal sācis izklīdināt protestētājus

LETA--EHO MOSKVI,19.08.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltkrievijas milicijas īpašo uzdevu vienības (OMON) Minskā trešdien atkal sākušas izklīdināt protesta akciju dalībniekus.

Izklīdināti tikuši protesta akcijas dalībnieki pie Minskas traktoru rūpnīcas caurlaides, kā arī protestētāji pie Valsts filharmonijas.

Tiek ziņots, ka bloķētas arī pieejas valstij piederošās raidorganizācijas "Belteleradio" ēkai.

Raidorganizācijas darbiniece Aļona Martinovska radiostacijai "Eho Moskvi" pastāstījusi, ka viņa trešdien nav ielaista savā darbavietā.

Lai gan miliči, kas bloķējuši pieejas ēkai, nav paskaidrojuši, kādēļ daļa darbinieku netiek ielaista, Martinovska paudusi pārliecību, ka tas noticis tādēļ, ka parakstījusi iesniegumu vadībai, kurā pausts atbalsts protestētājiem.

Martonovska piebildusi, ka viņas un citu nepakļāvīgo darbinieku darba pienākumus šobrīd pildot no Krievijas atsūtīti streiklauži.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eirozonas finanšu ministri ir atlikuši lēmuma pieņemšanu par starptautiskā aizdevuma daļas 12 miljardu eiro vērtībā piešķiršanu Grieķijai līdz valsts nepieņems tālākus taupības pasākumus, vēsta BBC.

Visticamāk, aizdevuma daļa tiks piešķirta līdz jūlija vidum. Tomēr būtisks faktors būs tas, vai vai Grieķijas parlaments apstiprināt tēriņu samazināšanas pasākumus 28 miljardu eiro vērtībā, kurus aizvadītajā nedēļā pieņēma valsts valdība.

Grieķijas valdība jau ir norādījusi, ka, lai izvairītos no bankrota šie finanšu līdzekļi ir nepieciešami jau līdz jūlijam. Paredzēts, ka nākamajā maksājumu paketē 8,7 miljardi būs Eiropas Savienības, bet 3,3 miljardi eiro Starptautiskā Valūtas fonda finansējums.

Tikmēr Atēnās, pie parlamenta ēkas bija pulcējušies tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret tālākiem «griezumiem». Klātesošie vicināja karogus un skandēja saukļus «Zagļi! Nodevēji!».

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tāpat kā atsevišķas amatpersonas nav skopojušās ar izteikumiem savos spriedelējumos pat ārvalstu presē, pieļaujot Latvijas okupāciju, arī Drošības policijas šefa izteikumi faktiski ir no tā paša katla. No tā pasmeltā zupa negaršo ne pašiem, ne ārvalstu investoriem

DB viedokli par šo tēmu lasiet, klikšķinot šeit.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedokļi

Homo sovieticus dzīve un ciešanas

Cerot uz sapratni un uz konstruktīvu sadarbību, paliekot Jūsu vēstuļdraugs – Mārcis Bendiks Bermudiskā trijstūrī starp Ķekavu–Iecavu–Baldoni 2018. gada novembrī.,30.11.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Godātā redakcija, šai laikā, kad latviešu tautas progresīvā daļa ir dziļās rūpēs par jaunas valdības veidošanas procesu, vēlos atgādināt par kāda visnotaļ nefiskāla un pat tāda kā imateriāla solījuma nākotni. Proti, jau kuro gadu un pat gadu desmitu muļļāto «maisu» atvēršanu. Šķiet, arī «atvēršana» būtu jāliek pēdiņās, jo materiālu publicēšanas vietā sen jau runā par visu ko citu, tikai ne vispārpieejamu publisku atklāšanu.

Kopš neatkarības atgūšanas un 5. Saeimas sanākšanas nu jau ceturtdaļgadsimts ir pagājis, tas ir veselas paaudzes laiks. Sabiedriskās domas veidošanas un politisku lēmumu pieņemšanas centrs šobrīd pārbīdās pie tiem, kuriem Atmodas un Barikāžu laikā vēl nebija pat pases kabatā. Pie paaudzes, kas par stukačiem varbūt ir dzirdējuši, bet savā dzīves pieredzē nav no tā cietuši. Nodarījums ir bijis iepriekš, un bijis pret citiem, gribot negribot pārejot no realitātes leģendā.

Tā kā «maisu» process tā vai citādi virzās uz galu – vai tas būtu uz reālu rīcību vai arī uz pakāpenisku aizmiršanu –, vēlos padalīties ar dažiem apsvērumiem, kuri man nedod miera.

Komentāri

Pievienot komentāru
Politika

Kaimiņš piedāvā Kariņam neņemt valdībā ministru amatos jau pabijušos politiķus no «vecajām varas partijām»

LETA,24.12.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«KPV LV» valdes loceklis Artuss Kaimiņš apvienības «Jaunā Vienotība» (JV) politiķim Krišjānim Kariņam kā iespējamajam premjera amata kandidātam piedāvā neņemt iekšlietu ministra amatā «KPV LV» pārstāvi Aldi Gobzemu, bet vienlaicīgi atteikt ministru krēslus arī visām tām personām no «vecajām varas partijām», kas jau iepriekš ir bijušas valdībā vai augstos valsts amatos.

«Ierosinu Krišjānim Kariņam kā potenciālam šī brīža premjera amata kandidātam izsvītrot no iespējamā Ministru kabineta locekļu saraksta Aldi Gobzemu no partijas «KPV LV», bet no vecajām varas partijām - visas tās personas, kas ir jau bijuši ministri vai augstas valsts amatpersonas,» teikts Kaimiņa paziņojumā.

Saeimas deputāts tādējādi cerot «likvidēt veco, netīro politiku», lai tiktu galā ar obligātā iepirkuma komponentes radītajām problēmām, īstenotu administratīvi teritoriālo reformu, kā arī sakārtotu nodokļu sistēmu. «Šos darbus var īstenot tikai ar jaunu un tīru politiku, kā arī jaunu un godīgu Ministru kabineta locekļu sastāvu,» uzskata Kaimiņš.

Komentāri

Pievienot komentāru