Oksana Sivokobiļska vairāk nekā 10 gadu bija viena no Hansabankas (Swedbank) atslēgas cilvēkiem, pārraugot bankas mārketingu visā Baltijā. Pērn, pārsteidzot daudzus, O. Sivokobiļska atstāja Swedbank, lai dotos strādāt uz Krieviju. «Esmu guvusi neatsveramu pieredzi,» viņa norāda intervijā laikrakstam Diena.
«Esmu guvusi pamatīgu profesionālo pieredzi un ļoti vērtīgas atziņas,» tā atbildot uz jautājumu, vai Sanktpēterburgā nostrādātā pusotra gada laikā ieguvusi gaidīto pieredzi, sacījusi banku eksperte.
«Pirmā un galvenā atziņa, ko es aicinu ņemt vērā visiem augsta līmeņa profesionāļiem, kuri dodas uz jaunu darba vietu ārvalstīs, ir tāda, ka jaunajā vietā ir jāsāk no nulles. Nevis amata pozīcijas aspektā, jo es Sanktpēterburgas bankā sāku strādāt ļoti augstā pozīcijā, bet tajā aspektā, ka no nulles jāizveido sava profesionālā autoritāte. Ir naivi domāt, ka var aizbraukt no Latvijas uz citu valsti un tur savu darba stilu vienkārši pārkopēt. Profesionālā reputācija, ko biju vairāk nekā desmit darba gadu laikā uzbūvējusi Latvijā, aiz mūsu valsts robežām netiek ņemta vērā.
Bet tieši tas man ļāva pārbaudīt sevi, pierādīt, ka manas profesionālās kompetences nav vis pagātnes kompetences, bet ka arī šodien varu kaut ko kvalitatīvu un vērtīgu izdarīt,» skaidrojusi O. Sivokobiļska.
«Otra atziņa, ko esmu guvusi, strādājot Sanktpēterburgā, ir tāda, ka, nomainot vidi, cilvēks profesionāli attīstās. Esmu iepazinusi citādāku norēķinu sistēmu, atšķirīgus klientu uzvedības paradumus, citādāku infrastruktūru un darba vides organizāciju. Paliekot strādāt Latvijā, man šādas pieredzes nebūtu,» viņa turpinājusi.
Vaicāta par būtiskākajām banku vidē vērojamajām mentalitātes atšķirībām Latvijā un Krievijā, O. Sivokobiļska stāstījusi: «Ir kardinālas atšķirības komunikācijas stilā - Krievijā cilvēki izturas daudz ekspresīvāk. Darba organizācijai tur raksturīgs tas, ka piemīt tendence ātri sākt kaut ko darīt, cilvēkiem gribas izslēgt plānošanas fāzi, bet, ja neesi labi projektu saplānojis, tad īstenošanas gaitā rodas diezgan daudz pārsteigumu, ir liela slodze un aug stress.»
«Toties Krievijā cilvēkiem piemīt drosme un gatavība pateikt - «es esmu labākais, mans darbs, mans piedāvātais produkts ir vislabākais», bet Latvijā lielai daļai cilvēku šāda profesionālā pašapziņa dabiski nepiemīt, bet ir īpaši jāapgūst, ieguldot laiku un pūles,» teikusi baņķiere.