«Cilvēki rūpīgi apsvērs, vai tiešām doties uz Grieķiju,» stāstījis Londonas Otus & Co, kas konsultē Marriott International Inc. un Hilton Worldwide, direktors Ians Gamse. Ja Grieķija nespēs novērst situāciju, kāda pašlaik ir valstī, tā kļūs par lielu problēmu, uzskata eksperts.
Tūrisms veido aptuveni 16% no Grieķijas iekšzemes kopprodukta un aptuveni vienu no piecām darbavietām.
Raksti par tēmu
Saskaņā ar valsts Finanšu ministrijas aplēsēm Grieķijas iekšzemes kopprodukts šogad saruks par 4%, bet nākamgad - par 2,6%.
Kāda 24 gadus veca sieviete Bloomberg stāstījusi, ka vardarbība, kas pārņēmusi Grieķiju, liek viņai apsvērt mainīt atvaļinājuma plānus. Viņa ar vīru iegādājusies biļetes, lai pavadītu desmit dienas Patmos salā. Taču viņas ģimene baidoties, ka viņi varētu netikt prom no streiku pārņemtās Grieķijas.
Bloomberg raksta, ka jau pirms vakardienas nemieriem Atēnās bāzētā Grieķijas tūrisma uzņēmumu asociācija plānoja sabiedrisko attiecību kampaņu, lai mazinātu streiku un protestu ietekmi. Tās pirmais mērķis esot Vācija, kur ir audzis sabiedrības aizvainojums pret valdības ieguldījumu Grieķijas glābšanā.