Naftas nākotnes kontraktu cenas pasaules lielākajās preču biržās turpina ietekmēt visai bagātīgs faktoru kopums, kuru rezultātā naftas cena atrodas virs augstās 109 ASV dolāru par barelu atzīmes.
No vienas puses zemākām naftas cenām par labu spēlē pieaugošās spekulācijas, ka jau septembrī ASV Federālo rezervju sistēma (FRS) sāks samazināt savas īstenotās kvantitatīvās mīkstināšanas programmas apjomu. Šobrīd milzīga uzmanība tiek pievērsta ASV ekonomikas datiem, kas ļauj vaļu spekulācijām par to, kad tieši (agrāk vai vēlāk) FRS samazinās kvantitatīvās mīkstināšanas programmas apjomus (un pēdējo dienu ASV ekonomikas dati ir bijuši labāki nekā pirms tam izteiktās analītiķu prognozes).
Naftas cenu pēdējo dienu laikā pēc ilgāka pārtraukuma būtiski ietekmējušas ziņas no Lībijas. Šajā valstī vairāku lielāko naftas industrijas kompleksu darbību paralizējuši streiki (protestēts galvenokārt tiek pret zemo darba atalgojumu). Streiku rezultātā Lībijas naftas ražošanas apjomi sarukuši līdz zemākajam līmenim kopš 2011. gada valsts pilsoņu kara. Tiek lēsts, ka šobrīd Lībija vidēji dienā iegūst vien 500 tūkst. barelu naftas (vēl jūnijā tie dienā bijuši 1,3 miljonu barelu naftas), ziņo Reuters. Tāpat bažas par pietiekamu naftas piedāvājumu šonedēļ radījuši Irākas plāni modernizēšanas nolūkos uz laiku aizvērt vienu no saviem lielākajiem naftas eksporta kompleksiem.
Naftas cenai augtākos līmeņos līdz ar investoru riska apetītes pieaugumu likuši doties arī labāki nekā gaidīts Vācijas un Francijas IKP dati.
Naftas cenas tendencēm seko arī benzīna un dīzeļdegvielas cena Eiropā. Premium Unleaded markas benzīna vairumpiegāžu cena Roterdamā kopš šīs vasaras sākuma pieaugusi par 4.7%, līdz 994 ASV dolāriem par tonnu. Dīzeļdegvielas vairumpiegāžu cena Rietumeiropā savukārt kopš vasaras sākuma pieaugusi par 7,4% līdz 948 ASV dolāru atzīmei par tonnu.