Izraēliešu kovboji, kas jau 35 gadus saimnieko fermā Golānas augstienēs, vien divus kilometrus no tā dēvētās Izraēlas un Sīrijas pamiera līnijas, šajā teritorijā izmitina arī Izraēlas militāros spēkus, kas pusi no 2023 hektāru lauksaimniecības izmanto militārām mācībām, vēsta Reuters.
Ziņu aģentūras Reuters fotogrāfam Niram Eliasam (Nir Elias) bija iespēja pavadīt vienu dienu ar okupētajā teritorijā strādājošajiem kovbojiem. Savā blogā viņš raksta, ka devās darbā kopā ar četriem fermas kovbojiem vēl pirms rītausmas un iemūžinājis fotogrāfijās viņu ikdienas darbus.
«Vakarā atgriezos atpakaļ pilns cieņas pret to, kā Izraēlas kovboji paveic grūtos darbus Golānas augstienes klinšainajā reljefā,» savā blogā raksta fotogrāfs, kurš ikdienā uzņem fotogrāfijas no Izraēlas un Arābu konflikta.
«Fotografēšana šajos apstākļos bija ļoti atsvaidzinoša, un atgādināja, ka kopējo tā stāstu veido unikālas personības un raksturi,» pauž fotogrāfs.
Izraēla pievienoja Golānas augstienes no Sīrijas Tuvo Austrumu kara laikā, taču šis solis netika starptautiski atzīts. Vēl šā gada maijā Sīrijas nemiernieki Golānas augstienēs sagūstījuši trīs Apvienoto nāciju organizācijas (ANO) miera uzturētājus, un pēdējo triju mēnešu laikā tā bija trešā reize, kad sagūstīti ANO karavīri. 20. maijā Izraēlas okupētās Golānas augstienes sasniedza no Sīrijas izšauti šāviņi, bet neviens cilvēks netika ievainots, un patlaban nav zināms, vai šāviņi Golānas augstieņu virzienā raidīti ar nolūku.