Sarunā ar Latvijas Radio viņš skaidroja, ka ievērojamais mazo algu saņēmēju skaits ir skaidrojams gan ar milzīgo ēnu ekonomikas sektora īpatsvaru, gan ar neproduktīvu darbu. Ministrijas parlamentārais sekretārs arī atzina, ka primāri nepieciešams palielināt minimālo algu līdz 225 latiem, kas tiks darīts jau nākamajā gadā.
A. Ašeradens norādīja, ka Latvijā ir cilvēki, kas ik mēnesi saņem 140 latus, savukārt vidējā pensija valstī ir 190 lati. Nevienā valstī neesot tā, ka pensionāri saņem vairāk nekā strādājoši, tādējādi pensionāru vēlme palielināt indeksējamo pensiju slieksni līdz 250 latiem ir grūti atbalstāma, sacīja A. Ašeradens. Viņš uzsvēra, ka septiņi miljoni latu, kas šogad būtu nepieciešami šim mērķim, valstij ir nozīmīga summa.
Raksti par tēmu
Savukārt Latvijas Pensionāru savienības vadītājs Andris Siliņš Latvijas Radio noraidīja iepriekš izskanējušo labklājības ministres Ilzes Viņķeles teikto, ka prasība palielināt indeksējamo pensiju slieksni līdz 250 latiem, ir šantāža. Viņš norādīja, ka šī ideja ir nevis prasība, bet lūgums - arī ar 250 latiem nav viegli izdzīvot, uzsvēra A. Siliņš.
Tikmēr premjers Valdis Dombrovskis sarunā ar telekompānijas LNT raidījumu 900 sekundes norādīja, ka tuvākajā laikā tikšot samazināts darbaspēka nodokļa slogs, bet paredzētas diskusijas par to, kā to pareizāk izdarīt. Premjers skaidroja, ka varētu mazināt darbaspēka nodokļus vai palielināt neapliekamo minimumu.
Otrdien valdība noteica, ka minimālā mēneša darba alga Latvijā no 2014. gada 1. janvāra tiks palielināta līdz 225 latiem (320 eiro), kas ir par 12,5% jeb 25 latiem vairāk nekā patlaban. Pašlaik minimālā alga Latvijā ir 200 lati, un tās apmērs nav mainīts kopš 2011. gada.