Nedaudz vairāk nekā pirms gada Mežaparkā starp Kokneses prospektu un Gustava Zemgala gatvi nekustamā īpašuma attīstītājs SIA DOMUSS bija pabeidzis dzīvojamo ēku kompleksa Mežaparka Rezidences pirmās kārtas izveidi, veicot labiekārtošanas darbus 31 hektāra platībā: izbūvējot infrastruktūru un apzaļumojot teritoriju, izveidojot jaunas, bruģētas un apgaismotas ielas un gājēju celiņus, ierīkojot komunikācijas.
Jūnijā tiks pabeigta pirmās villas – Villa Corylus - būvniecība, kuras autors ir Vladimirs Arsene (Westfourth Architecture, ASV), bet patlaban pamati tiek likti vēl trīs vietējo arhitektu - Gata Didrihsona (Didrihsons Arhitekti), Reiņa Liepiņa (Sudraba Arhitektūra) un Ata Caunes (CORE projekts) - projektētām villām.
Šobrīd uzsākto 3 villu būvniecība uzticēta SIA SELVA BŪVE. Tā īstenojusi vienu no attīstītāja projektiem Felicity Apartments.
To, kā topošo villu autori īsi raksturo izvēlēto arhitektonisko formu un stila sasaisti ar vēsturisko Mežaparku, lasiet raksta galerijā!
2017. - 2018. gada ietvaros plānots uzbūvēt 4 villas, 2 dvīņu villas, 2 mazstāvu daudzdzīvokļu mājas un 7 rindu māju sekcijas, kā arī privātai apbūvei tiek piedāvāti 49 zemesgabali.
#1/4
Gatis Didrihsons (Didrihsons arhitekti), Villa Camellia autors: «Attīstītāja uzstādījums bija veidot ēku ar atsauci uz vēsturiskajiem stiliem. Jau tīri vēsturiski Mežaparks bijis vairāk klasisks, tomēr ar raksturīgu stilu dažādību. Jāatzīst, tas bija liels izaicinājums - iemiesot reprezentatīvu raksturu kompaktai dvīņu ēkai.»
#2/4
Villa Helenia autors Reinis Liepiņš (Sudraba arhitektūra): «Pasūtītājs villu bija iecerējis kā Mežaparka - pirmās dārzu pilsētas – telpisku turpinājumu. Ēka veidota kā klasiska villa, bet minimālistiskā formu valodā. Ēku taisnstūrveida apjomi izvietoti pret dienvidu pusi gar apzaļumoto kāpu, turpinot tradicionālo Mežaparka apbūves principu - dabasparka ainava apvienojumā ar arhitektūras formu grāciju. Tā ir klasiskas villas transformācija mūsdienu formu valodā.»
#3/4
Villa Lavanda autors Atis Caune (CORE projekts): «Mežaparks jau vēsturiski ir izcēlies ar funkcionālisma stila ēkām, līdz ar to tika meklēta iespēja šīs tradīcijas pārnest jaunajā veidolā, par virsuzdevumu nosakot ērtu ēkas pielietojumu iedzīvotājiem ar netraucētu skatu uz apkārtējo vidi.»