Piecos gados projektā Likteņdārzs ieguldīts gandrīz viens miljons latu, kas gūti, īstenojot dažādas ziedojumu vākšanas akcijas. Palielinoties apmeklētāju skaitam, pieaug arī ziedoto līdzekļu apjoms, raksta laikraksts Diena.
Salīdzinot 2011. un 2012. gadu, pērn Likteņdārza apmeklētāju skaits ir dubultojies. 2011. gadā tie bija apmēram 50 tūkstoši, bet pagājušajā gadā jau vismaz 100 tūkst. cilvēku.
Ziedojumi līdz šim vākti, piemēram, stādot kociņus, pārdodot piemiņas zīmes, izveidojot ziedojumu tālruni, piedāvājot bruģakmeni ar iegravētu vārdu centrālajā ejā un citas. 2009. gadā par skatītāju saziedoto naudu izbūvēja perimetrālo ceļu. 2010. un 2011. gadā dārza centrālajā daļā - amfiteātrī - pabeigti zemes darbi un izbūvēta vidusdaļa. 2012. gadā uzbūvēta pirmā pastāvīgā Likteņdārza būve - skatu terase.
Šogad uzsvars tiek likts uz amfiteātra akmeņu krāvuma Sirmais saulriets izveidi. Viens no šīs piemiņas vietas izveides nosacījumiem bija - lai tajā parādītos tik elementu, cik cilvēku Latvija zaudējusi XX gadsimtā: kas gājuši bojā karā vai svešumā, izsūtīti, bijušie spiesti emigrēt. Kokneses fonda dibinātāji aprēķinājuši, ka tādu varētu būt ap 600 tūkstošiem.
«Katrs no 11 tūkst. laukakmeņiem, kas kopš 2010. gada atceļojuši uz Likteņdārzu, ir ar savu emocionālo stāstu un unikālo veltījumu. Tie katrs ir atraduši savu vietu krāvumā, bet nepieciešams vēl, tāpēc akcijas mērķis ir piesaistīt ziedojumos ap 30 tūkst. latu apjomā, kas vajadzīgi darbu turpināšanai,» pauda Kokneses fonda valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa.
Blakus akmeņu krāvumam Likteņdārza amfiteātrī šogad akcijas dienā tiks iestādīta simboliska Ozolu godasardze, kuras tapšanu atbalstījušas 34 pašvaldības. Katrs ozols ir veltījums sava novada represētajiem.
Līdzās amfiteātrim taps apaļa piemiņas ēka, kurā varēs ieiet no kalna augšas un kā pa spirāli nokāpt lejā, piemiņas ēkas sienas būs noklātas ar šo cilvēku vārdiem.