Noderīgs gan pūķotājiem un skeitbordistiem, gan jogas piekritējiem, turklāt – tik glīts, ka var kārt pie sienas gleznas vietā. Pagaidām dizaina līdzsvara dēļu ražošanas projekts ir sākumposmā, bet tā radītāji redz labas iespējas konkurēt arī pasaulē.
Pirms pusotra gada Rūdolfam Puķītim un Mārim Lazdiņam, kuri ikdienā darbojas pasākumu organizēšanas lauciņā un brīvajā laikā aizraujas ar dažādiem ūdens dēļu sporta veidiem, radās doma par līdzsvara dēļu ražošanu.
Šie dēļi domāti cilvēkiem, kuri vēlas attīstīt savas līdzsvara spējas. Visbiežāk tādus iegādājas tie, kuri aizraujas ar tādiem sporta veidiem kā slēpošana, sērfošana, skrituļošana, veikbords utt. Tomēr, sākot apzināt reālo mērķauditoriju, idejas autori apjautuši, ka jālūkojas nedaudz plašāk. Līdzsvara dēlis tikpat labi ir noderīgs tiem, kuri nodarbojas ar jogu, vai cilvēkiem, kuri ar dēļu sporta veidiem līdz šim nav aizrāvušies, bet vēlas to izmēģināt. «Ja pirmo reizi uzkāpsiet uz skeitborda dēļa, tad tas var beigties ar kājām pa gaisu un galvu uz asfalta, bet ar līdzsvara dēli ir iespēja sajust, ko nozīmē citi dēļu sporta veidi, un pēc tam izlemt – pievērsties kādam no tiem vai ne,» skaidro M. Lazdiņš.
Visvienkāršāko līdzsvara dēli nav sarežģīti izgatavot, un ikviens var paņemt parastu dēli un šūpoties uz tā. Taču idejas autori vēlējās pakāpties jau uz nākamā attīstības plauktiņa, tādēļ nolēma, ka līdzsvara dēļiem jābūt ar dizainisku vērtību un stāstu. Pirmajiem 12 prototipiem tapa arī katram savs dizains. Dažus no tiem veidojuši paši projekta idejas autori, bet pārējos – grafiti mākslinieki, kurus sākotnēji atrast nemaz neesot bijis tik vienkārši.
Pirmos dēļus idejas autori veidoja paši, bet nākamos 100 eksemplārus, kurus laidīs klajā jau šajā gadā, ražos darbnīcā amata lietpratēji. Nolūkā produktu kārtīgi pārbaudīt, pirms uzsākt pārdošanu ārvalstīs, puiši dēļus vismaz tuvākajā laikā iecerējuši tirgot tikai Latvijā – gan interneta veikalā, gan specializētos ūdens sporta veidu veikalos, ar kuru īpašniekiem jau ir iesāktas sarunas. Pēc tam gan iecerēts izmēģināt spēkus ārpus Latvijas robežām.
Kā jau ierasts, uzsākot kāda jauna produkta veidošanu, ikvienam patīk domāt par tā nosaukumu un logotipu, lai gan ražošanas sākumā tā ir nesvarīga lieta, atzīst idejas autori. Pasaulē tas ir pazīstams kā balansa dēlis, bet tad viņi sapratuši, ka latviešu valodā ir ļoti labs vārds līdzsvars, un to nevēlas vairs mainīt, jo cilvēkiem tas ir pazīstams un saprotams. Starptautiski šim produktam būs zīmols My Board.
#1/12
Ideju par līdzsvara deli kā mākslas darbu izlolojuši Rūdolfs Puķītis un Māris Lazdiņš, kas pie pilotpartijas dizaina strādājuši arī paši.