Start-up

Latvijas jaunuzņēmums BirgerMind iekļuvis Pasaules Uzņēmējdarbības kausa TOP100

Db.lv,22.10.2024

Jaunākais izdevums

Latvijas jaunuzņēmums BirgerMind ir iekļauts Pasaules Uzņēmējdarbības kausa TOP100 novatorisko uzņēmumu sarakstā, kas šogad pārstāvēs Latviju Globālajā finālā Rijādā, Saūda Arābijā.

Jaunuzņēmums BirgerMind iekļuvis Pasaules Uzņēmējdarbības kausa (Entrepreneurship World Cup – EWC) TOP100 uzņēmumu vidū, izturot konkurenci starp 16 400 pasaules uzņēmumu. Jāatzīmē, ka šogad Latvijas uzņēmums BirgerMind ir vienīgais no visas Baltijas, kas izcīnīja vietu TOP100.

No 5. līdz 9. novembrim BirgerMind piedalīsies Globālajā finālā Rijādā, Saūda Arābijā kopā ar citu 52 valstu uzņēmumu pārstāvjiem, lai turpinātu cīņu par balvu fondu viena miljona ASV dolāru apmērā.

BirgerMind ir veselības tehnoloģiju jaunuzņēmums, kas izstrādājis smadzeņu viļņu mērīšanas ierīci un programmatūru, kas smadzeņu aktivitāti spēj pārvērst tekstā, tādējādi dodot iespēju paralizētiem cilvēkiem sazināties patstāvīgi.

"Iekļūšana Globālajā finālā ir milzīgs solis uz priekšu, lai attīstītu mūsu inovatīvās tehnoloģijas, kas izgudrotas un radītas tepat Latvijā, un ir pieprasītas visā pasaulē, sniedzot iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām atgūt spēju neatkarīgi sazināties. Esmu pateicīgs mūsu strauji augošajai, draudzīgajai un čaklajai BirgerMind komandai, sadarbības partneriem un atbalstītājiem, par katru mūsu kopējo sasniegumu un degsmi padarīt pasauli labāku. Dalība Pasaules Uzņēmējdarbības kausā devusi mums iespēju veiksmīgi paplašināt sadarbību ar uzņēmumiem un organizācijām no vairākām pasaules valstīm, un ar godu nest Latvijas vārdu globālajā mērogā,” teic Juris Kļonovs, BirgerMind dibinātājs.

EWC TOP100 dalībnieki pārstāv Āfrikas (12), Āzijas (22), Eiropas (23), Tuvo Austrumu (9), Ziemeļamerikas (15), Okeānijas (2), Dienvidamerikas (15) un Karību jūras (2) reģionus.

Papildus sacensībai par naudas balvām trīs uzņēmumu izaugsmes kategorijās, uzņēmumu sniegums tiks vērtēts specializētās kategorijās, kas ietver veselību un labklājību, nākotnes ekonomikas, enerģijas un rūpniecības vadību, kā arī ilgtspējīgu vidi un nepieciešamo resursu nodrošināšanu.

Pasaules Uzņēmējdarbības kausa nacionālā fināla rīkotājs ir Swedbank kopā ar Latvijas Investīcijas un attīstības aģentūru (LIAA), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un jaunuzņēmumu asociāciju Startin.LV, kas vienlaikus bija nacionālā fināla žūrijas locekļi, no 5 finālistiem izvirzot tieši BirgerMind dalībai globālajā atlasē.

Swedbank kopš 2020. gada oktobra kļuvusi par Global Entrepreneurship Network pārstāvi Latvijā, kas paver arī unikālas tiesības jau trešo reizi organizēt Pasaules Uzņēmējdarbības kausa (Entrepreneurship World Cup, EWC) finālu Latvijā. Kopš 2019. gada Pasaules Uzņēmējdarbības kauss ir kļuvis par vienu no lielākajiem un daudzveidīgākajiem šāda veida jaunuzņēmumu konkursiem un atbalsta programmām, kurā piedalījušies vairāk nekā 430 000 uzņēmēju no vairāk nekā 200 valstīm, vienlaikus piedāvājot uzvarētājiem iespaidīgu balvu fondu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunuzņēmums BirgerMind iekļuvis Pasaules Uzņēmējdarbības kausa (Entrepreneurship World Cup – EWC) TOP250 uzņēmumu skaitā, pārstāvot Latviju starp 85 citām valstīm tālākā cīņā par dalību Pasaules Uzņēmējdarbības kausa Globālajā finālā.

Jau trešo gadu pēc kārtas Swedbank un partneru rīkotā Pasaules Uzņēmējdarbības kausa Latvijas nacionālā fināla uzvarētājs tiek iekļauts starp prestižākajiem dalībniekiem.

BirgerMind ir veselības tehnoloģiju jaunuzņēmums, kas izstrādājis smadzeņu viļņu mērīšanas ierīci un programmatūru, kas smadzeņu aktivitāti spēj pārvērst tekstā, tādējādi dodot iespēju paralizētiem cilvēkiem sazināties.

Juris Kļonovs, BirgerMind dibinātājs norāda: “Dalība Pasaules Uzņēmējdarbības kausā devusi mums iespēju ne tikai iepazīties ar jaunuzņēmumiem no visām pasaules valstīm un apmainīties ar pieredzi, bet arī ar lepnumu pārstāvēt savu uzņēmumu, nesot Latvijas vārdu pasaulē. Kopā ar komandu ceram, ka iekļūsim Globālajā finālā, lai pastāstītu kā mūsu tehnoloģijas, kas radītas tepat Latvijā, sniedz iespēju pacientiem ar amiotrofisko laterālo sklerozi (ALS) un motoro neironu slimību (MND) atgūt spēju neatkarīgi sazināties. Kad tiek radīts kaut kas citu labā, esmu pārliecināts, ka visa pasaule sadodas rokās, lai to atbalstītu. Patiešām, Pasaules Uzņēmējdarbības kauss ir lieliska iespēja skaļi izteikt savas domas. Tas savukārt rada nenovērtējamu ietekmi globālā mērogā”.

Komentāri

Pievienot komentāru