«Latvijas Nokia» atrašana tiek uzskatīta par brīnumzālēm pret ekonomikas likstām. Tajā pašā laikā īstajai Nokia nemaz neklājas tik spoži, un, pirms rodam savus tehnoloģijas izcilniekus, varam jau sākt mācīties no svešām kļūdām.
Pēc šā gada pavasarī izziņotās 4 000 darbinieku atlaišanas, kas tolaik skāra pētniecībā un attīstībā (R&D) iesaistītos, Nokia tagad atlaiž vēl - 2200 darbu zaudēs Rumānijā slēgtajā telefonu aparātu rūpnīcā, bet 1300 - kompānijai piederošā digitālās navigācijas uzņēmuma Navteq restrukturizācijas dēļ. Aģentūra Bloomberg ziņo, ka vēl tiek plānotas izmaiņas rūpnīcās Nokia dzimtajā Somijā, kā arī Ungārijā un Meksikā.
Šīm sāpīgajām darbībām paralēli nesen notikusi arī apmēram 2800 Nokia darbinieku organizēta pārņemšana IT kompānijā Accenture, kur tie apkalpos mobilo operētājsistēmu Symbian, no kuras tās izstrādātāja Nokia tagad kratās vaļā. Tas viss kopā liecina par sistēmiskām kļūdām un ir vēl viens piemērs, ka nav ideālu struktūru, kas sava iespaidīguma dēļ vien būtu par lielu, lai kļūdītos.
Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis saka, ka «nav iespējams gluži tā pateikt, ka šeit, lūk, ir tā viena lielā Nokia izdarītā kļūda. Ilgākā periodā ir pārklājušās vairākas kavējošas lietas, kas novedušas pie pašreizējās situācijas kompānijā». Tieši uz Microsoft izstrādāto Windows Phone platformu Nokia liek cerības, lai atgūtu zaudēto, sevišķi viedtālruņu tirgū, kur šā gada otrajā ceturksnī Nokia līdz nesenam laikam piederošajai Symbian programmatūrai bija vien 22,1% daļa (pēc gartner.com datiem 2006. gadā tie bija 73%). Nokia turpmāk savos viedtālruņos izmantos Windows Phone.
Kaut Nokia lejupslīdes iemesli ietver gan apaugšanu ar traucējošiem blakusbiznesiem, gan neveiksmīgu tirgus situācijas novērtējumu (par daudz cerību liekot uz parastajiem mobilajiem telefoniem, nevis viedtālruņiem), par galveno tās kļūdu Accenture Latvia direktors Maksims Jegorovs uzskata biznesa iespēju «nogulēšanu».