Otro gadu pēc kārtas Latvijas miljonāru Top 100 iekļuvušo uzņēmēju kopējā biznesa vērtība turpina samazināties, liecina žurnālistu Lato Lapsas un Kristīnes Bormanes, žurnāla Kapitāls, korporatīvo finanšu kompānijas Laika stars un SIA Lursoft pētījums.
Valsts bagātāko cilvēku pirmajā desmitā ir notikušas ievērojamas pārmaiņas. «Topa pirmā desmitnieka īpašumu kopējā vērtība joprojām turpina pieaugt (1,74 miljardi eiro šogad pret 1,41 miljardu eiro pirms gada), taču tālākā Top 100 daļa šo pieaugumu līdzsvaro ar vērtības kritumu,» norādīja viens no topa veidotājiem žurnālists Lato Lapsa. Viņš piebilda, ka topā šogad konstatēts arī gandrīz visu turīgāko ģimeņu biznesa vērtības kritums. Vienlaikus kopumā topa dati tomēr liecina par vēl vienu stabilitātes gadu.
Kā norādīja Laika stara valdes priekšsēdētājs Vadims Jerošenko, šogad izvērtējums veikts, aplūkojot gandrīz 40 000 Latvijā strādājošu uzņēmēju ieguldījumus dažādu nozaru uzņēmumos. Ieguldījumu kopējā vērtība pārsniedz 2,83 miljardus eiro. «Šis skaitlis ir ievērojams, un tas apliecina, cik daudzi cilvēki ir ieguldījuši savus līdzekļus dažādos projektos - vai tā būtu nozīmīga Latvijas banka, vai pavisam neliela biznesa ideja.»
Pēc Lursoft IT valdes locekles Daigas Kiopas domām, viss liecina par to, ka pēc pāris gadiem ir iespējama miljonāru topa līderu maiņa. Savukārt, analizējot tendences, viņa piebilst: «Ja no 2015.gada visvairāk pelnošo uzņēmumu saraksta izslēdzam valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības, tad, paraugoties uz Latvijas uzņēmējdarbības nozarēm, kuras ir pārstāvētas topā, un salīdzinot šos datus ar miljonāru sarakstu, gūtie rezultāti pārsteigumus nerada. Šajos sarakstos ir vērojamas vairākas līdzīgas tendences: plaši pārstāvēta ir finanšu pakalpojumu sfēra (banku sektors), azartspēles, vairumtirdzniecība, degvielas mazumtirdzniecība, mežizstrāde, būvniecība un loģistika.»
Latvijas bagātāko cilvēku TOP 10 skatiet galerijā!
#1/10
1. Oļegs Fiļs, AS ABLV Bank līdzīpašnieks Bagātība gada laikā samazinājusies par četriem miljoniem eiro, sasniedzot 310 miljonus eiro.
#2/10
2. Ernests Bernis, AS ABLV Bank līdzīpašnieks Arī E. Berņa bagātība gada laikā samazinājusies par četriem miljoniem eiro, sasniedzot 307 miljonus eiro.
#3/10
3. Leonīds Esterkins, AS Rietumu banka lielākais īpašnieks Viņa īpašumu kopvērtība gada laikā samazinājusies par 16 miljoniem eiro, sasniedzot 250 miljonus eiro.
#4/10
4. Arnis Riekstiņš, Mikrotīkls līdzīpašnieks Īpašumu vērtība gada laikā palielinājusies par 65 miljoniem eiro, sasniedzot 150 miljonus eiro.
#5/10
5. Arkādijs Suharenko, otrs lielākais Rietumu bankas līdzīpašnieks Īpašumu vērtība gada laikā samazinājusies par astoņiem miljoniem eiro, sasniedzot 128 miljonus eiro.
#6/10
6.Justs Nikolajs Karlsons, Bergu dzimtas nekustamo īpašumu apsaimniekotājs Īpašumu vērtība augusi par trīs miljoniem eiro, sasniedzot 80 miljonus eiro.
#7/10
7.Jānis Zuzāns, azartspēļu uzņēmuma Alfor līdzīpašnieks Īpašumu vērtība augusi par četriem miljoniem eiro, sasniedzot 69 miljonus eiro.
#8/10
8.Valērijs Maligins, farmācijas kompānijas Olainfarm lielākais akcionārs Īpašumu vērtība augusi par septiņiem miljoniem eiro līdz 52 miljoniem eiro.
#9/10
9.Mārcis Martinsons, SIA MM investīcijas vienīgais īpašnieks Īpašumu vērtība samazinājusies par 11 miljoniem eiro līdz 50 miljoniem Iepriekš jau vēstīts, ka par miljonāra godu Martinsons var pateikties savam tēvam, kriminālu nepatikšanu vajātajam būvniecības uzņēmējam Mārim Martinsonam, kurš savu biznesu pārrakstījis uz dēla vārda.