Liepājas tiesa šā gada 4.janvārī ierosinājusi ar bijušajiem Liepājas uzņēmējiem, brāļiem Mediņiem saistītās SIA Argolats maksātnespējas procesu.
Jautāts, vai tikko slēgtās Latvijas 1. rokkafejnīcas ēka pakļauta iespējamām maksātnespējas procesa izsolēm, viens no kafejnīcas dibinātājiem Mareks Mediņš uzsvēra, ka šī ēka ir bez apgrūtinājuma, jo pieder citai kapitālsabiedrībai - SIA Argolats Pluss, kurai finansiālu problēmu nav. Taču pieņemts lēmums ēku pārdot. Konkrēta pircēja pagaidām neesot, tāpēc nav iespējams prognozēt, kāda būs ēkas turpmākā funkcija. Gan Mareks, gan Raivo Mediņš kopā ar ģimenēm jau pārcēlušies uz dzīvi Rīgā, kur turpina darboties Latvijas 1.rokkafejnīca Reiterna namā. Rīgas kafejnīcas apsaimniekošana nav apdraudēta, jo tā pieder SIA 11 M. Savukārt maksātnespējīgā SIA Argolats nodrošināja restorāna darbību Liepājā un producēja mūzikas kluba pasākumus.
«Ja mēs cīnāmies par katru cilvēku, lai noturētu, tad divas daudzbērnu ģimenes, kuras tik daudz darījušas Liepājas tēla veidošanā, bet pamet pilsētu, ir liels zaudējums,» sarunā ar db.lv atzina producente Maija Kalniņa, kura ilgus gadus sadarbojusies ar brāļiem, gan organizējot pludmales festivālu, gan gādājot par rokkafejnīcas programmu saturu. Viņasprāt, Liepājas pašvaldība gan pietiekami rūpējas par pilsētas vizuālo tēlu – tiek sakārtotas ielas, nami, prāvi līdzekļi ieguldīti kultūras iestāžu ēku sakārtošanā, taču procesi, kas notiek šajās ēkās un pilsētā kopumā, īsti nevienu nesatrauc. Lielākoties labas lietas notiek tāpēc, ka ir atsevišķi fanātiķi, radoši cilvēki, kuri mēģina attīstīt idejas par spīti visam. Savukārt brāļu Mediņu finansiālās problēmas, iespējams, sākušās pēc tam, kad viņi atteicās no domas rīkot Liepājā ikgadējo pludmales festivālu.
Vairāki Mediņu nekustamie īpašumi nodoti izsolei. «Lēmums ir smags, taču cita risinājuma mēs neredzam,» atzina M.Mediņš. Viņaprāt, kamēr nemainīsies domāšana Liepājas pašvaldībā, iedzīvotāju skaits Liepājā turpinās samazināties un pilsēta kļūs arvien provinciālāka.
Iespējams, Liepāju pametīs arī lielā ģitāra, kas ir tūristu iecienīta fotografēšanās vieta. Lai gan tā papildina mūziķu slavas aleju, tomēr uzstādīta par brāļu Mediņu naudu. Pagaidām pašvaldība nav piedāvājusi to atpirkt. Savukārt mūziķu slavas aleja paliks, jo to līdzfinansējusi pašvaldība.
«Ja godīgi – 2001. gadā mēs cerējām, ka jau ap 2005.-2006. gadu Liepāja būs dzīvāka, aktīvāka, ka tūrisms būs reāla prioritāte. Diez vai mēs toreiz būtu pieņēmuši pozitīvu lēmumu, ja būtu zinājuši, ka Liepāja 2010. gadā būs tā atkritusi atpakaļ. Mūsuprāt, te nav izdarītas daudzas lietas, kas varēja atkritienu novērst. Tūrisms – tas ir gan festivāli, gan koncerti, gan dažādi sarīkojumi. Lai tūristi te nevis izbrauktu cauri, bet aizķertos. Lai Liepājas iedzīvotāju skaits vasarā, ja ne dubultotos, tad stipri pieaugtu. Bet pajautājiet viesnīcniekiem – lielākoties te cilvēki apmetas uz vienu nakti. Mūsuprāt, varēja darīt daudz vairāk,» 2010.gadā intervijā Dienas Biznesam klāstīja abi brāļi. Tagad viņu bēdīgā prognoze ir piepildījusies, rokkafejnīcas stāsts Liepājā ir beidzies, vēsta uzraksts uz slēgtās ēkas durvīm.
Raivo un Mareks Mediņi Liepājā ar uzņēmējdarbību bijuši saistīti kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Viņi radīja pludmales festivālu Baltic Beach Party, bet 2001.gadā pieņēma lēmumu būvēt Liepājas rokam veltītu kafejnīcu, kas vienlaikus būtu arī mūziķu pulcēšanās vieta un sava veida muzejs. Nespējot saprasties ar pašvaldību, abi uzņēmēji 2011.gadā paziņoja, ka festivālu vairs nerīkos.