Latvija noteiktajā termiņā ir apguvusi visus līdzekļus, kas bija pieejami no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem laika periodā no 2004.-2006. gadam. Kopējās ES struktūrfondu investīcijas veido 656,7 milj. eiro.

Tā ir nauda no četriem fondiem – Eiropas Sociālā fonda, Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fonda un Zivsaimniecības vadības finansēšanas instrumenta, DB norādīja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace.

2004.-2006. gada plānošanas periodā vislielāko atbalstu ir saņēmusi uzņēmējdarbības un inovāciju nozare, kurā izmaksāts 169,6 milj. eiro, nodarbinātības un sociālās iekļaušanas jomā (126,3 milj. eiro), transporta un IKT (120,6 milj. eiro) un lauksaimniecības jomā (94,9 milj. eiro).

Finanšu ministrija ir sagatavojusi un 30. jūnijā iesniegusi Eiropas Komisijai (EK) noslēguma ziņojumu par 2004.-2006. gada perioda ES struktūrfondu apguvi.

EK kopā ir deklarēti 656,7 milj. eiro jeb 105% no kopējā piešķīruma. Pārpilde 5% apmērā radusies uz Latvijas nacionālā lēmuma pamata uzņemties virssaistības, kas savukārt šobrīd garantē rezervi tiem gadījumiem, kad programmas slēgšanas procesā Latvija pati vai EK konstatē neatbilstoši veiktus izdevumus un kad jāpiemēro finanšu korekcija. Tādā situācijā 5% rezerve var tikt izmantota, aizstājot neatbilstošos izdevumus ar rezerves deklarētiem attiecināmiem izdevumiem.