Latvijā pagājušā gada ceturtajā ceturksnī bija ceturtais mazākais iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" sākotnējie dati, kas apkopoti par 20 bloka zemēm.
Saskaņā ar sezonāli izlīdzinātiem datiem Latvijas IKP pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2015.gada pēdējiem trim mēnešiem palielinājās par 1,6%, kas bija ceturtais zemākais ES dalībvalstu, par kurām pieejami dati, vidū aiz Somijas un Grieķijas (abās valstīs +0,3%), Beļģijas, Francijas un Itālijas (visās valstīs +1,1%), kā arī Ungārijas (+1,5%).
Straujākā ekonomikas izaugsme pagājušā gada pēdējā ceturksnī salīdzinājumā ar 2015.gada oktobri-decembrī reģistrēta Rumānijā (+4,8%), kam seko Bulgārija (+3,4%), Polija (+3,1%), Spānija (+3%), Slovākija (+2,9%), Kipra (+2,8%) un Lietuva (+2,7%).
Gada izteiksmē IKP ceturtajā ceturksnī pieaudzis visās 20 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati.
Eiropas lielākajā ekonomikā Vācijā ceturtajā ceturksnī gada izteiksmē reģistrēts IKP pieaugums par 1,8%, bet salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju-septembri ekonomikas izaugsme bijusi 0,4%.
Oktobrī-decembrī salīdzinājumā ar iepriekšējo trīs mēnešu periodu IKP pieaudzis 18 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, bet kritums reģistrēts Somijā (-0,5%) un Grieķijā (-0,4%).
Latvijā - tāpat kā Slovākijā - IKP ceturkšņa izteiksmē pieaudzis par 0,8%. Lielāks pieaugums reģistrēts vien Polijā (+1,7%), Lietuvā un Rumānijā (abās valstīs 1,3%), kā arī Bulgārijā (+0,9%).
Visas ES ekonomika pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar šo pašu laikposmu 2015.gadā palielinājās par 1,8%, bet eirozonas IKP pieaugums gada izteiksmē bija 1,7%. Salīdzinājumā ar pagājušā gada trešo ceturksni oktobrī-decembrī IKP pieaugums ES bija 0,5%, bet eirozonā tas bija 0,4%.
Dati par Dāniju, Horvātiju, Igauniju, Īriju, Luksemburgu, Maltu, Slovēniju un Zviedriju nav pieejami. Gada izteiksmē aprēķinam par Nīderlandi ir izmantoti pēc darba dienām pielāgoti dati.