Jaunākais izdevums

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 73% kā galveno sava budžeta plānošanas veidu izmanto dzīvošanu ar to naudu, kas ir palikusi pāri pēc visu rēķinu un obligāto maksājumu veikšanas, liecina Ferratum Bank aptaujas dati par budžeta plānošanu mūsu valsts iedzīvotāju vidū.

Krietni mazāk (12%) šim mērķim izmanto Excel tabulu vai lapiņu, kurā sarēķina ieņēmumus un izdevumus, 3% lieto mobilo aplikāciju, bet 2% no mūsu valstī dzīvojošajiem cilvēkiem – katrai vajadzībai paredzētos finanšu līdzekļus saliek konkrētajam mērķim paredzētās aploksnēs. Savukārt 5% respondentu atzīst, ka nerēķina līdzi saviem tēriņiem.

Kā biežākos iemeslus tam, ka nauda mēneša beigās pietrūkst, aptaujātie Latvijas iedzīvotāji min ģimenes mainīgās vajadzības (41%), biežus ārsta apmeklējumus (11%), neregulārus ienākumus (9%) un spontānus pirkumus, no kuriem grūti atteikties (9%), izdevumu neplānošanu (7%), kā arī pēkšņas atlaižu kampaņas (2%) un izklaides pasākumus (2%).

Taujāti par attieksmi pret budžeta plānošanu kopumā, teju puse jeb 48% respondentu atklāja, ka viņi labprāt to dara, taču esot ļoti grūti noturēties noteiktajās ieņēmumu un izdevumu sabalansēšanas robežās. Nedaudz vairāk nekā piektā daļa (22%) atzina, ka vienmēr plāno savus tēriņus, 10% atklāja, ka to nedara, jo tāpat pietiekot tikai pamata vajadzībām, 8% to īsteno tikai tajās reizēs, kad saņem kādus neplānotus papildu ienākumus, bet 4% norādīja, ka pašlaik to nedara, bet ir apņēmības pilni to sākt jau tuvākajā laikā.

Uzņēmējs: Es reāli izjūtu, ka cilvēkiem nav naudas

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Iegulda 500 tūkstošus eiro tiešsaistes aizdevumu platformas izstrādē

Lelde Petrāne,15.08.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ieguldot 0,5 miljonus eiro, kompānija «Ferratum Bank» izveidojusi automatizēto klientu maksātspējas novērtēšanas un patēriņa kredītu piedāvājuma izstrādes platformu.

Jaunā sistēma dažu sekunžu laikā spējot izanalizēt liela apjoma informāciju no vairākiem datu reģistriem un iesniegtajām banku izdrukām, kas ļauj objektīvi un ar augstu precizitāti novērtēt cilvēka maksātspēju.

«Lai nodrošinātu pakalpojuma pieejamību tikai cilvēkiem ar atbilstošu maksātspēju, mums vērtēšanas procesā ir ļoti būtiski izslēgt kļūdu un subjektīvisma faktorus – tiešsaistē nevienu nevar pierunāt, maldināt vai izlūgties. Zināms, ka cilvēki arī nelabprāt uztic savu banku kontu izrakstu pārskatīšanu finanšu iestāžu darbiniekiem. Īpaši izteikti tas ir nelielās pilsētās un pagastos. Salīdzinājumam – tas, ko šobrīd jaunā sistēma spēj paveikt minūtes laikā, banku darbiniekam var aizņemt pat vairākas dienas. Mūsu platforma tiek izmantota patēriņa kredīta pieprasījumu apstrādei un piedāvājumu izstrādei,» stāsta Artis Bērziņš, «Ferratum Bank» vadītājs Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

CreamFinance, starptautiskais finanšu pakalpojumu sniedzējs, mainījis savu nosaukumu un kļuvis par AvaFin. Izmaiņu galvenais mērķis ir veidot starptautiski atpazīstamu zīmolu, turpinot aktīvu darbību zem viena vārda visos piecos grupas uzņēmumos – Latvijā, Polijā, Čehijā, Meksikā un Spānijā.

2022. gada 5. oktobrī CreamFinance Holding mainīja savu nosaukumu uz AvaFin Holding LTD. 8.decembrī tam sekoja SIA CreamFinance Latvia, kļūstot par Avafin Latvia SIA. Plānots, ka tuvākajos pāris gados nosaukumu mainīs arī pārējie grupas uzņēmumi, un turpmāk zīmoli darbosies ar vienotu nosaukumu – AvaFin.

Zīmola maiņa kā nākamais attīstības solis

Līdz ar zīmola maiņu un starptautisko darbību apvienošanu tiek uzsākts jauns posms uzņēmuma attīstībā. AvaFin kļūs pieejamāks un atpazīstamāks starptautiskā vidē.

Kaspars Dzirneklis, AvaFin Latvia valdes loceklis: “Kā starptautisks uzņēmums mēs apzināmies, cik svarīgi ir pielāgoties mainīgajai videi, lai spētu darboties un konkurēt globālā mērogā. Uzlabojam procesus un veicam vizuālas izmaiņas zīmolā, bet no juridiskā viedokļa mūsu saistības paliek spēkā. Klienti un partneri būtiskas izmaiņas neizjutīs.”

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Kādēļ latvietis sasniegtā vietā fokusējas uz neiegūto?

Ferratum Bank vadītājs Latvijā Artis Bērziņš,12.08.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā dzīves līmenis pēdējos gados pastāvīgi pieaug. Lūk, pāris pierādījumu: pie mums sarūk bezdarbs, palielinās cilvēku vidējie ienākumi, samazinās vides piesārņojums, pieaug to cilvēku skaits, kuri ieguvuši augstāko izglītību, mums ir viens no garākajiem apmaksātajiem dekrēta atvaļinājumiem pasaulē un, jā, – radām arvien vairāk atkritumu[1], kas diemžēl ir viens no neizbēgamajiem labklājības blakusefektiem visā pasaulē (starp līderiem šajā rādītājā ir ASV, Austrālija, Dānija, Šveice, Vācija).

Tātad «dzīve iet uz augšu!», kā teiktu apmierināts letiņš sarunā ar draugu. Tomēr cilvēku noskaņojuma līkne spītīgi stāv uz vietas − rocības pieaugums nebūt nenozīmē, ka arī kopumā kļūstam apmierinātāki ar dzīvi. Sūdzēšanās un neapmierinātības fenomens ir apskaužami spēcīgi iedzinis saknes Latvijas iedzīvotāju apziņā. Bet nepārprotiet – te nav runa par to, ka mūsu valstī viss ir lieliski. Nebūt ne. Lai to saprastu, pietiek palasīt kaut vai šīs vasaras skaļāko ziņu virsrakstus. Tomēr tendence fokusēties uz nesasniegto, neiegūto, neizdarīto sabiedrībā ir nomācoši liela.

Latvijas iedzīvotāju apmierinātība ir vienā līmenī ar tādām valstīm kā Baltkrievija, Krievija, Nigērija, Lībija un Mongolija

Komentāri

Pievienot komentāru