Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Darbs, māksla un atmosfēra raksturo radošā kvartāla Kombināts Māksla ikdienas ritējumu

Biedrības Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) radošais kvartāls Kombināts Māksla tika dibināts 2013. gadā, taču jau vairāk nekā 100 gadu Rīgā, Gaujas ielā, esošā teritorija ir bijusi saistīta ar mākslu. LMS apsaimniekošanā esošā teritorijas platība ir 7000 kvadrātmetru, un tajā ietilpst vairākas ēkas, kurās ir izvietotas aptuveni 70 darbnīcas, tostarp, piemēram, bronzas lietuve, juvelieru, ādas apstrādes, metālapstrādes un tēlnieku darbnīcas. Kopš 2014. gada LMS ēkas un muzeja krājums ir vienots muzeja komplekss, un kvartāla ēkās ir eksponētas vairākas kolekcijas: keramika, tēlniecība, grafiti, kā arī tur norisinās mūsdienu vizuālās mākslas izstādes.

«Kvartālā darbība nekad nav apstājusies. Tas vienmēr ir bijis dzīvs, un tajā esošie mākslinieki nodarbojas ar profesionālo vizuālo mākslu. Te nav ražots ne alus, ne sviestmaizes, tikai radīta māksla. Bagātība ir tā, ka mākslinieki darbnīcās darbojas ļoti ilgus gadus. Personāla mainība ir minimāla, un pēctecības sajūta ir varena,» teic LMS prezidents Igors Dobičins. Taujāts, vai darbnīcās strādājošie mākslinieki ir nodibinājuši savus uzņēmumus, I. Dobičins atzīst, ka savulaik, kad Mākslas fondam bija lielāks gada budžets, ar māksliniekiem tika slēgti līgumi par mākslas darbu realizāciju, bet pēdējos gados LMS vairāk ir misijas kopēja. «Mēs viņiem iznomājam šīs telpas un dodam iespēju strādāt. Daži šeit strādā 50 gadus. Viņiem kaut kā ir jāizdzīvo, un šā laika prasības nozīmē to, lai viņi integrējas kopējā ekonomiskajā situācijā. Viņi nodibina SIA vai ir individuālie komersanti,» viņš paskaidro.

Visu rakstu Kvartāls ar vēstures dvašu lasiet 22. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sudrabs, akmeņi un stikls – tāds ir stikla mākslinieka Gata Vasiļjeva izmantoto materiālu arsenāls, no kuriem viņš veido rotas Glass Wolf.

Gata Vasiļjeva darbs pēdējos 15 gadus bijis cieši saistīts ar stiklu. Sadarbībā ar citiem māksliniekiem viņš ir īstenojis virkni dizaina projektu, tostarp roku rokā ar stikla mākslinieku, zīmola an&angel radošo direktoru Arti Nīmani pirms sešiem gadiem izgatavoja pasaulē pirmo stikla velosipēdu, kas patlaban atrodas Honkongas dizaina muzejā. «Mēs ar Arti vēl šobrīd daudz sadarbojamies pie citiem projektiem, bet man jau vairākus gadus bija iekšējs sapnis par sava rotu zīmola izveidi un darbnīcu, kurā varēšu darīt to, ko vēlos. Lai gan iepriekš esmu strādājis arī ar metālu, stikls kā materiāls man šķiet interesantāks, turklāt vēlos izaicināt pats sevi, veidojot no tā aizvien smalkākas un smalkākas lietas – rotas, kuras patīk gan man, gan citiem. Manis gatavotās rotas ir kā mākslas darbi, pārsvarā tās ir vienā eksemplārā. Ļoti reti esmu kādai rotai izveidojis nelielu partiju,» stāsta zīmola Glass Wolf idejas autors, stikla mākslinieks G. Vasiļjevs.

Komentāri

Pievienot komentāru