Februāra mēnesis noslēdzās ar krasu kritumu tirgū, un visu vadošo kriptovalūtu vērtība strauji samazinājās. Tostarp Bitcoin (BTC) vērtība nokritās par 17,5 %, Ethereum (ETH) zaudēja vairāk nekā 32 %, savukārt Ripple (XRP) vērtība samazinājās par 30 %.
Vēl sliktāks februāris kriptovalūtu tirgū tika piedzīvots tikai 2014. gadā, kad BTC cena nokritās vairāk nekā par 30 %.
Bitcoin februāri iesāka visai cerīgi pie 98 393 eiro cenu atzīmes, tomēr mēneša laikā tā vērtība virzījās uz leju, straujākos kritumus piedzīvojot 24. februārī un mēneša pēdējā dienā. BTC cena februārī īslaicīgi noslīdēja pat zem 76 000 eiro, bet pēc tam atkal atguvās, mēnesi noslēdzot pie 81 138 eiro cenu atzīmes. Šis 17,5 % kritums sekoja spēcīgajam kāpumam janvārī, ko daudzi analītiķi jau iepriekš raksturoja kā pārlieku strauju un neilgtspējīgu.
Ethereum (ETH) turpināja uzrādīt salīdzinoši sliktākus rezultātus un arī februārī piedzīvoja straujāku vērtības samazināšanos nekā Bitcoin. Mēneša sākumā ETH cena bija 3183 eiro, bet līdz februāra beigām noslīdēja pat līdz 2150 eiro, sasniedzot 32,5 % kritumu. Tas, ka ETH cena krīzes brīžos piedzīvo salīdzinoši straujāku kritumu nekā BTC kopumā, ir ierasts cenu veidošanās modelis kriptovalūtu tirgū, jo nenoteiktības periodos investoriem ir tendence samazināt riska pozīcijas, pārdodot altkoinus un atgriežoties pie BTC.
Arī trešās lielākās kriptovalūtas Ripple (XRP) cena sekoja ETH piemēram un samazinājās krietni vien vairāk nekā BTC cena. XRP mēnesi iesāka pie 2,93 eiro cenu atzīmes, bet noslēdza tikai ar 2,05 eiro. Tādejādi XRP kopumā zaudēja 30 % no savas vērtības. Līdz ar to 2025. gada sākumā nodrošinātais kriptovalūtu vērtības pieaugums pilnībā tika noslaucīts februāra krituma iespaidā. Lai arī ASV administrācija kopumā tiek uzskatīta par draudzīgi noskaņotu pret kriptovalūtām, tomēr līdz šim tas nav izpaudies konkrētos soļos, ko pozitīvi varētu izjust visi tirgus dalībnieki.
Negatīvu viļņošanos tradicionālajos finanšu tirgos ir izraisījuši ASV jau ieviestie un vēl tikai plānotie tarifi. Paredzamie tarifu kari noteikti iespaidos arī kriptovalūtu tirgu.
Pozitīvas gaidas tirgū gan raisa ASV iecerētais kriptovalūtu samits, kas notiks 7. martā un Baltajā namā pulcēs uzņēmumu līderus, investorus un politikas veidotājus. Klātienē iecerējis piedalīsies arī ASV prezidents D. Tramps. Baltā nama paziņojumā pausts, ka “administrācija ir apņēmusies izveidot skaidru normatīvo regulējumu, veicināt inovācijas, un aizsargāt ekonomisko brīvību”.
Lai gan kopējā tirgus noskaņojumā šobrīd valda negatīvas tendences, var secināt, ka ir notikusi neliela cenu stabilizācija. Tirgus dalībnieki ir nogaidoši, un daudzi cer uz aktīvi buļļu tirgus turpinājumu, kā tas parasti notiek pēc kārtējās Bitcoin ieguves samazināšanas uz pusi (halving), kas notiek reizi četros gados. Ja šis buļļu tirgus cikls turpinās vēsturiskās tradīcijas, tad kriptovalūtu tirgum šogad vēl ir jāpiedzīvo nozīmīgs kāpums.