Korupcijas novēršanas un apkarošamas birojs, lūdzot Saeimai lemt par kratīšanas atļaušanu deputāta Aināra Šlesera mājā norādījis, ka saraksts ar, iespējams, veiktajiem nodarījumiem ir samērā garš.
Proti, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā, dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, kukuļņemšanu, kukuļdošana, neatļauta piedalīšanās mantiskos darījumos un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšana.
Kriminālprocesa materiāli arī liecinot, ka A.Šlesers kopš 2004.gada, ieņemot dažādus amatus valsts pārvaldē, iespējams, pieņēmusi lēmumus, kā arī piedalījusies un ietekmējusi dažādu lēmumu pieņemšanu attiecībā uz viņai faktiski piederošo SIA Rīgas tirdzniecības osta.
Izmeklēšanā atklājies, ka deputāts kopš pagājušā gada februāra, iesaistot dažādas uzticības personas, aktīvi plānoja un organizēja finanšu shēmas, kā rezultātā uzņēmums ZeinHolding AG, kam, savukārt pastarpināti pieder 36% SIA Rīgas tirdzniecības ost kapitāldaļas, nonāktu Saeimas deputāta faktiskā un juridiskā īpašumā.
KNAB izmeklēšanā noskaidrots, ka, lai pēc ievēlēšanas 10.Saeimā saglabātu turpmāku ietekmi uz Rīgas brīvostas valdes lēmumiem, kas skar arī viņam slēpti piederošos uzņēmumus, A.Šlesers veicis darbības, lai par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju tiktu iecelts viņa partijas biedrs.
Savukārt apmaiņā pret A.Šleseram nepieciešamo atbalstu, balsojumā par vēlamā kandidāta iecelšanu Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā, Ventspils domes deputāts Aivars Lembergs pieprasījis prettiesisku finansiālu labumu – līguma noslēgšanu ar kādu komercsabiedrību par Rīgas brīvostas reklāmas izvietošanu komercsabiedrībai piederošajos preses izdevumos, teikts KNAB paziņojumā.
Cita kriminālprocesa epizode liecina, ka 2009.gadā, gatavojoties 10.Saeimas vēlēšanām, A.Šlesers pieprasījis Bertoltam Flikam, lai tas, izmantojot savu dienesta stāvokli, veiktu pretlikumīgas darbības ar a/s Air Baltic Corporation vai Live Riga finanšu līdzekļiem, noslēdzot fiktīvus līgumus ar vairākiem plašsaziņas līdzekļiem it kā par Air Baltic Corporation pakalpojumu reklamēšanu vai Rīgas pilsētas popularizēšanu.
Pierādījumi gan liecinot, ka šī valsts amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot savu ieņemamo amatu un dienesta stāvokli, noslēgusi akciju sabiedrības vārdā fiktīvus līgumus ar plašsaziņas līdzekļiem par reklāmas izvietošanu, faktiski nodrošinot Saeimas deputāta un viņa pārstāvēto politisko organizāciju popularizēšu.
Pats A. Šlesers šos «nodarījumus» noraida un tāpat kā Aivars Lembergs un Andris Šķēle KNAB aktivitātes saista ar prezidenta vēlēšanām. Viņapraāt nākamās nedēļas prezidenta balsojumā izšķiroša varētu būt viņa balss.
Savukārt A. Šlesera advokāts Viktors Thonovs norādīja, ka KNAB rakstītajos dokumentos saskaitījis vismaz 8 juridiskas vai faktiskas kļūdas. Lūdzot minēt piemēros, viņš norādīja, ka kļūdaini esot rakstīt «oficiāli (juridiski)», kā tas minēts dokumentā, runājot par uzņēmumu piederību A. Šleseram.