Latvijā klusēšanas - piekrišanas princips ieviests 15 valsts pārvaldes pakalpojumu sniegšanā, savukārt tuvāko gadu laikā šo principu plānots ieviest vēl 26 pakalpojumiem, informēja Ekonomikas ministrijas (EM) Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Klusēšanas - piekrišanas princips nozīmē, ka gadījumā, ja noteiktajā termiņā nav saņemta atbildīgās iestādes atbilde uz atļaujas pieteikumu, uzskatāms, ka atļauja uzņēmējam ir piešķirta un viņš ir tiesīgs uzsākt pakalpojuma sniegšanu.
EM norādīja, ka šobrīd klusēšanas - piekrišanas princips ieviests tūrisma pakalpojumu jomā, saimnieciskai darbībai ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem, zvērinātu revidentu komercsabiedrības licences izsniegšanai, detektīvdarbības veikšanai, kā arī darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai, sociālās aprūpes, sociālās rehabilitācijas, profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai.
Tuvāko trīs gadu laikā pakāpeniski klusēšanas - piekrišanas principu plānots ieviest vēl 26 pakalpojumiem zāļu reģistrācijas, farmaceitiskās darbības vietas reģistrācijas, ekspertu sertifikācijas, pārtikas uzņēmumu reģistrācijas, veterinārmedicīnisko pakalpojumu reģistrācijas, meža datu reģistrēšanas, sēklu audzēšanas un tirdzniecības jomās.
Valdība 2012.gada vasarā atbalstīja klusēšanas ‒ piekrišanas principa ieviešanu atsevišķu valsts pakalpojumu sniegšanā, lai mazinātu administratīvo slogu.