Xinhua ziņu aģentūra citējusi migrācijas ekspertu Žangu Džidžiao (Zhang Jijiao), kurš sacījis, ka patlaban par šo jautājumu noris diskusijas starp konsultantiem, akadēmiķiem un Valsts drošības ministriju.
Viens no jaunās politikas galvenajiem mērķiem esot piesaistīt profesionāļus.
Raksti par tēmu
Ž. Džidžiao stāstījis, ka Ķīnai nepieciešams piesaistīt kvalificētus darbiniekus, investorus un, jo īpaši, «kaijas» - ķīniešu apzīmējums ārvalstu darbiniekiem, kas strādā starptautiskās kompānijās un kuriem jāceļo pa visu pasauli.
Valsts drošības ministrija informējusi, ka 2007.gadā Ķīnā ieceļoja 26,11 miljoni ārzemnieku, no kuriem nedaudz vairāk nekā 10% ieradās, lai strādātu. No tiem 538 892 palika Ķīnā vairāk nekā sešus mēnešus.
Pirmo reizi iedzīvotāji no ārvalstīm tikšot iekļauti valsts skaitīšanā, kas sāksies šā gada 1. novembrī, lai iegūtu datus, kurus varētu izmantot, izstrādājot jaunos politikas virzienus.